Jautā skatītājs: vai veselības apdrošināšanas polises īpašniekiem arī būs jāmaksā par analīzēm? 20

Vai tiem cilvēkiem, kuriem ir kāda veselības apdrošināšanas polise, nododot analīzes Gulbja laboratorijā vai Centrālajā laboratorijā, ar vai bez ģimenes ārsta nosūtījuma, arī būs jāmaksā par analīžu nodošanu, šādu jautājumu TV24 raidījumā “Uz līnijas” vaicāja kāds skatītājs Vadimam Beļunam, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas Laboratorijas dienesta vadītājam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Veselam
13 tavas vientulības iemesli, kurus nepatīkami dzirdēt 7
Lasīt citas ziņas

Beļuns saka, ka var atbildēt tikai par savu laboratoriju: “Pirmkārt. Tie izmeklējumi, kas ir par maksu, ne visiem ir vajadzīgi ārsta nosūtījumi. Ja pacients pats maksā un ir īpaša interese par kādu no parametriem, tad tos laboratorijā var veikt. Atkarībā no apdrošināšanas polises nosacījumiem tad arī būs skaidrs, vai būs jāmaksā, vai arī pakalpojumu segs apdrošinātājs.”

Tuvākajā laikā laboratorijas saņems papildu finansējumu, lai varētu turpināt sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus

CITI ŠOBRĪD LASA

Laboratorijas, kas veic ārstu nozīmētos izmeklējumus par valsts budžeta līdzekļiem, tuvākajā laikā saņems papildu finansējumu, lai varētu turpināt sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

Ministrijā atgādināja, ka valdība atbalstīja ieceri laboratoriskajiem izmeklējumiem papildus novirzīt 11,2 miljonus eiro. Papildu piešķirtais finansējumu segs šogad izveidojušās pārstrādes, kā arī nedaudz palielinās līguma apjomu atlikušajiem šā gada mēnešiem.

Laboratorijas, kas veic valsts apmaksātus izmeklējumus, finansējumu no Nacionālā veselības dienesta līguma ietvaros saņem katru mēnesi. Tomēr šogad pacientu skaits, kuriem nepieciešami laboratoriskie izmeklējumi, ievērojami pieaudzis, kā rezultātā laboratorijas veic lielāku izmeklējumu apjomu nekā tas bija plānots gada sākumā. Lai segtu izdevumus par veiktajiem papildu izmeklējumiem, VM šim mērķim pieprasīja papildu finansējumu.

“Laboratorijas ir tas pakalpojumu veids bez kā veselības aprūpe nevar iztikt. Finansējums ir pieprasīts un tas tiks piešķirts, un tuvākajā laikā laboratorijām tiks paziņots, cik tās saņems par pārstrādi un cik papildu šogad,” informē VM Veselības aprūpes departamenta vadītāja Sanita Janka.

Izdevumus, kas laboratorijām radušies ārpus līguma paredzētā apjoma jeb pārstrādes, NVD ir tiesīgs segt gadījumos, ja ir piešķirts papildu finansējums izdevumu segšanai ārpus plānotā ikgadējā budžeta. Kopumā dienestam ir līgumi ar 39 akreditētām laboratorijām.

Valdība šā gada 21.jūnijā lēma par papildus 140 miljonu eiro rezervēšanu veselības nozarei. Pirmo piešķīrumu no šīs summas 57 miljonu eiro apmērā valdība akceptēja 13.jūlijā, bet otro – 41,3 miljonu eiro apmērā – 5.septembrī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.