“Ja iesaistīts Šlesers, kaut kā mēs bez tām biksēm paliksim!” Poikāns par Andrejsalas projekta “āķi” 117

“Trīs miljardi ir diezgan paliela nauda, jautājums, kas to visu izpirks. Vai mēs esam uzņēmušies kādas saistības, par ko ierindas pilsonis nemaz nezina? Tāda sajūta, ja tur iesaistīts Šlesers, es vēl nezinu kā, bet mēs paliksim bez biksēm šī projekta rezultātā. Kurš maksās? Vienmēr ir kāds āķis šajos projekts, ja es kļūdos, būšu priecīgs!” TV24 raidījumā “Preses klubs” izsakās Ilmārs Poikāns, LU Matemātikas un informātikas institūta mākslīgā intelekta laboratorijas pētnieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldība pieprasīs paskaidrojumus no Andrejsalas attīstītāja un investora – nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas “Eagle Hills” – par iespējamu patvaļīgu rīcību un noslēgtā sadarbības memoranda neievērošanu. Pēc paskaidrojumu saņemšanas pašvaldība neizslēdz vienpusēju atkāpšanos no sadarbības memoranda, vēsta Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa.

Rīgas pašvaldība uzsver, ka patlaban publiskajā telpā investora prezentētā Andrejsalas attīstības vīzija neatbilst sākotnējai koncepcijai,
CITI ŠOBRĪD LASA

ar ko tika iepazīstināta pašvaldība pirms memoranda parakstīšanas, kā arī tā pirms šķietami neatbilst spēkā esošajam pilsētas teritorijas plānojumam. Pēc Pilsētas attīstības departamenta (PAD) ekspertu vērtējuma, tik blīva apbūve Daugavas krastā Rīgā nav pieļaujama, tāpat iecerēto būvju augstums, visdrīzāk, nav atbilstošs teritorijas plānošanas dokumentiem.

Turklāt, pretēji sadarbības memorandā minētajam, ka pusēm ir savstarpēja izpratne par sadarbību komunikācijā par projekta iecerēm un virzību, attīstītājs uzsācis vienpusēju un intensīvu projekta publisko kampaņu.

PAD arī konstatējis patvaļīgu būvniecību, izvietojot pilsētvidē apjomīgu projekta reklāmas zīmi – Eksporta ielā 3A izvietots reklāmas objekts ar uzrakstu RW RIGA WATERFRONT, kuram nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja. Tas viennozīmīgi ir nosacījumu pārkāpums, par ko noformēts attiecīgs pārkāpuma protokols un tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta. Papildus konstatēts, ka Eksporta ielā pie apgaismes stabiem izvietoti vairāk nekā desmit karogi ar tādiem pašiem uzrakstiem, kuriem arī nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja, par ko noformēs apskates aktu un sāks administratīvā pārkāpuma lietu.

Rīgas pašvaldība uzsver, ka sadarbības memorandam ar attīstītāju “Eagle Hills” piekrita, labticīgi pieņemot, ka attīstītājs pildīs memoranda nosacījumus, kā pēc burta, tā pēc gara, kā arī novērtējot investora nodomus attīstīt degradētu teritoriju.

Vienlaikus pašlaik attīstītāja aktivitātītes demonstrē patvaļīgu rīcību, kas pilsētai nav pieņemama.

Pašvaldība neakceptē šādas investora darbības, tāpēc tiek gatavota vēstule attīstītājam, prasot paskaidrojumus. Kad tie tiks saņemti, pašvaldība lems par nākamajiem soļiem, paturot tiesības vienpusēji atkāpties no sadarbības memoranda.

Šī gada sākumā parakstītais sadarbības memorands ar “Eagle Hills” ir turpinājums 2023. gada pavasarī Rīgas bijušā mēra Mārtiņa Staķa parakstītajam memorandam par Rīgas ūdensmalas attīstības projekta nozīmi un sadarbības principiem, kas slēgts ar politiķa Aināra Šlesera ģimenei piederošo uzņēmumu “Riga Port City”.

Pēc attīstītāja paskaidrojumu saņemšanas Rīgas domei, iespējams, būs jāvērtē vienpusēja atkāpšanās no abiem dokumentiem.

Ko saka “Eagle Hills” Riga Waterfront attīstītājs?

“”Riga Waterfront” projekts ir lielākā privātā nekustamo īpašumu investīcija, ko izdevies piesaistīt Rīgas pilsētai kopš neatkarības atgūšanas.

Mūsu kā projekta attīstītāju mērķis ir pilsētā radīt paliekošas vērtības, izcilu arhitektūru,” tā savukārt norāda “Eagle Hills” Riga Waterfront attīstītājs paziņojumā presei.

“Mēs, “Egle Hills”, kā starptautiskie investori katrā tirgū, kurā veicam darbību, vadāmies pēc stingriem kritērijiem, kuru pamatā ir darbība saskaņā ar spēkā esošo normatīvo regulējumu visos līmeņos. Mūsu 30 gadu pieredze nekustamo īpašumu jomā, simtiem tūkstošu klientu, miljardiem ieguldījumu vairāk nekā 15 tirgos, ir pamatots iemesls arī jaunā tirgū dot spēju šādus projektus attīstīt un vērtēt pēc tam. Mēs nekad neesam pauduši vēlmi attīstīt Rīgas projektu neatbilstoši pastāvošajam normatīvajam regulējumam,” norādīts uzņēmuma paziņojumā.

Reklāma
Reklāma

Viņi uzsver, ka šā gada maijā divās sanāksmēs “Riga Waterfront” attīstītāji daļu Rīgas domes atbildīgo pārstāvju iepazīstināja ar teritorijas attīstības plāna jaunāko redakciju un izpildījumu ar stingru piebildi, ka šis ir vienīgi attīstītāja redzējums. Tas esot redzējums, kas tapis kvalitatīvas un rūpīgas analīzes rezultātā, balstoties uz attīstītāja zināšanām un cieņu pret Rīgas vēsturisko mantojumu.

“Šobrīd notiek rūpīgs darbs pie jaunu uz projekta teritorijām attiecināmo pilsētas apbūves noteikumu izstrādes, lai projekta attīstības vīziju realizētu patreizējā regulējuma ietvaros. Būsim gandarīti arī turpmāk sadarboties ar Rīgas domi, lai realizētu šo projektu atbilstoši abu pušu kompetencēm, lai sasniegtu kopīgus mērķus, vienlaikus ievērojot Rīgas pilsētplānošanas prasības, attīstības plānus esošā regulējuma ietvaros. Gaidām pašvaldības jautājumus, uz ko ar prieku atbildēsim un iepazīstināsim ar tām iecerēm, par kurām pilsētas vadībai ir neskaidrības,” piebildt “Eagle Hills”
Riga Waterfront attīstītājs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.