Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Jaunās valdības dāvana Latvijai nākamajā simtgadē būs sabrukuši autoceļi, pauž ceļu būvētāji2


Biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.
Biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Autoceļi arī Latvijas otrajā simtgadē nebūs nekāda valdības prioritāte, portālam “LA.lv” apgalvo biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” (LCB) valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Tā sacīt – domājiet par bezceļa auto iegādi, mīļie Latvijas ļaudis – šāds secinājums diemžēl rodas, iepazīstoties ar jaunās valdības veidotāju nosauktajām prioritātēm, starp kurām nav autoceļu.

“Ja jaunā valdība konsekventi īstenos pašlaik nosauktās prioritātes, tad nepietiekamā finansējuma dēļ turpināsies ceļu, īpaši reģionālo un vietējo ceļu, sabrukums,” uzsver Bērziņš.

Tas savukārt nozīmē, ka, iedzīvotāji turpinās pamest laukus, pārceļoties vai nu uz lielajām pilsētām, vai uz ārzemēm, jo nespēs aizvest bērnus uz skolu, laikus sagaidīt ātro palīdzību, kā arī nespēs normāli nokļūt uz darbā pilsētā, un turklāt nāksies ieguldīt nesamērīgus līdzekļus auto remontos.

Ceļu remontu svītrošana no prioritāšu saraksta liek arī uzdot jautājumu, kas notiks ar finansējumu nozarei 2019. un 2020. gadā, kad būs beigušies Eiropas Savienības (ES) šī plānošanas perioda līdzekļi?

Vai “neprioritārai” nozarei vispār tiks meklēts un valsts budžetā atrasts finansējums (aptuveni 120 miljoni eiro), lai aizvietotu ES naudu, kas līdz šim nodrošināja kaut daļēju nepieciešamo darbu veikšanu?

Saistītie raksti

LCB vēlētos domāt, ka ceļu remontu, ko Latvijas iedzīvotāji uzskata par vienu no svarīgākajiem valsts uzdevumiem, neiekļaušana jaunās valdības prioritāšu sarakstā ir tikai kļūda, nevis apzināta vēlme nākamajā valsts simtgadē ceļus pamest novārtā.

LCB cer, ka partijas, kas solīja būtiski uzlabot situāciju, tomēr atjēgsies, ka ceļi ir nozīmīgi visu viņu piesaukto prioritāšu veiksmīgai izpildei un tam tiks rasts arī nepieciešamais finansējums, un ceļi topošajai koalīcijai nepaliks tikai nepildītu programmu formātā, kā tas gadījās viņu priekštečiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 1
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Lielveikala apmeklētāji Rīgā piedzīvo šokējošus mirkļus: viņu acu priekšā aiztur bīstamu un bruņotu noziedznieku 2
3 stundas
ER
Edgars Rinkēvičs
Latvijā
Edgars Rinkēvičs: Seši galvenie iemesli, kāpēc jārunā par Latvijas un Krievijas miera līguma vēsturisko un mūsdienu nozīmi
2 stundas