Kultūra
Mūzika

Jauniešu koris “Balsis” šonedēļ piedalīsies divos neparastos projektos0

Foto: Gustavs Šķenders

20. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā “Balsis” piedalīsies koncertā “Gido Kokara Dziesmusvētku mantojums – Noslēguma koncerts”, bet 21. un 22. oktobrī ar skaņām piepildīs Dzintaru koncertzāli Jūrmalā.

“Gido Kokara Dziesmusvētku mantojums – Noslēguma koncerts” būs skats uz Gido veidoto šī koncerta ideālo programmu. Maestro atstātajās piezīmēs, četru gadu laikā tapusi izlolota, līdz ideālam izstrādāta dziesmu izlase. Ar nerimstošu enerģiju Gido Kokars veidojis Mežaparka estrādei piemērotu Dziesmu svētku Noslēguma koncerta programmu, pievēršot uzmanību vissmalkākajām detaļām un atstājot norādes par vēlamo atskaņotājmākslinieku sastāvu, muzikālā materiāla māksliniecisko interpretāciju.

Koncertā satiksies Jauniešu koris “Balsis”, Jasmīnas koris, Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, diriģenti Agita Ikauniece-Rimšēviča, Uldis Kokars un Guntis Kumačevs, solisti Kristīne Gailīte, Viktorija Pakalniece, saksofonu kvartets “N[ex]t move” un citi. Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ints Teterovskis, režisors Juris Jonelis, koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Koncerta scenogrāfija veidota ar video projekcijām, kuru pamatā ir maestro radošā ceļa, meklējumu, iespaidu atspoguļojums, dokumentāli ieraksti.

Savukārt 21. un 22. oktobrī Jauniešu koris “Balsis” kopā ar Jāni Šipkēvicu, ilggadējo “The Real Group” solisti Katarinu Henrisoni un “Voice Improvisation Ensemble” no Zviedrijas mijiedarbosies mākslinieces Lienes Mackus lielizmēra skulptūru izstādē. Kopīgi veidotā muzikālā performance “Pārmaiņu ainavas” būs unikāla Dzintaru koncertzāles kā telpas izpēte, bet vienlaikus notiekošais process būs pašizpētes un saplūšanas spēju robežu pārbaude. Šis kopprojekts konstruēs balsis un telpu, veidojot klimatu, kurā ļaujoties transformācijai, iespējams nonākt meditatīvā stāvoklī. Cilvēkiem plūstot laikā un telpā starp fiziski sajūtamo skulptūru materiālo struktūru un radītajām skaņām, notiks reālā mirkļa pārveide.

LA.lv