Jelgavas novada domes deputāti lūdz jau trešdien lemt par Lasmaņa atbrīvošanu no amata 33

Ņemot vērā Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa (LA) neētisko rīcību, domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (LZS) iesniegusi priekšlikumu 27.marta domes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Septiņi Jelgavas novada domes deputāti iesniedza pašvaldībā pieprasījumu par Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa atbrīvošanu no amata. Saskaņā ar Pašvaldības likumu, šis jautājums būtu iekļaujams tuvākās domes sēdes darba kārtībā, kas izsludināta 27.martā.

Saņemot iesniegumu no kolēģiem par savu atbrīvošanu, domes priekšsēdētājs jautājumu nav iekļāvis kārtējā sēdē , nolemjot izsludināt citu sēdi 3.aprīlī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par Lasmaņa kā amatpersonas ētikas pārkāpumiem pašvaldībā ir vairāki ziņojumi, tostarp konkrētu darbinieku iesniegumi un sūdzības Tiesībsargam, Valsts darba inspekcijai, rosinot izskatīt mobinga un emocionālās vardarbības gadījumus.

Līdz šim, respektējot lēmējvaras un domes priekšsēdētāja statusa autoritatīvo lomu gan pašvaldībā, gan sabiedrībā, kā arī ievērojot iekšējās darba kārtības noteikumus, pret to iestāties un publiski apliecināt atļāvušies tikai daži darbinieki, apgalvoja pašvaldībā.

LETA jau ziņoja, ka pieprasījumu par Lasmaņa atbrīvošanu parakstījuši četri Latvijas Zemnieku savienības deputāti – Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks un Juris Razživins, un trīs no Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlētie deputāti – Dainis Liepiņš, Vidmants Rinkuns un Dina Tauriņa.

Tiesībsarga birojā ir ierosināta pārbaudes lieta par iespējamu bosingu no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja puses. Pārbaudes lieta ierosināta pēc viena birojā saņemta iesnieguma, kuru iesniegusi kāda Jelgavas novada domes darbiniece.

Savukārt Lasmanis pēc videoieraksta izplatīšanās sociālajos tīklos rosinājis atbrīvot no amata pašvaldības izpilddirektori Lonerti, vēstulē aģentūru LETA informēja Lasmanis pēc tam, kad Lonerte un citi deputāti nāca klajā ar aicinājumu vērtēt viņa pievēršanos sievietes kājām domes komisijas sēdē. Lonerte domes priekšsēdētāja rosināto viņas atbrīvošanu no amata uzskata par izrēķināšanos.

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aģentūrai LETA apstiprināja, ka iestādes lietvedībā ir 8.martā sākta resoriskā pārbaude, kurā KNAB nosūtījis Jelgavas novada domei informācijas pieprasījumu un kurā figurē pašvaldības izpilddirektore Lonerte.

Reklāma
Reklāma

Partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Ētikas komisija Lasmaņa rīcību, Budžeta komisijā līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties kādas sievietes kājām, atzinusi par neētisku, taču atkāpties no amata neprasīs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.