iihf.com

Junioriem pirmais un liktenīgais zaudējums 0

Latvijas U-20 hokejisti ceturtdien pasaules čempionātā pirmajā divīzijā ar 1:4 piekāpās Dānijai un atvadījās no cerībām iekļūt elites divīzijā.

Dzimšanas gada pēdējā ciparā slēpjas svarīgs vēstījums – piederība stihijai
Peru valdība oficiāli klasificējusi transpersonas un nebinārās personas kā “garīgi slimas”
FOTO. Ledus ir sakustējies! 5 iekārojamākie Latvijas hokejisti mākslīgā intelekta skatījumā

Dānijas junioru izlase ir labi nokomplektēta – daļa komandas rūdās Zviedrijas, daļa – Kanādas junioru līgās, turklāt ar lieliskām sekmēm – Olivers Bjorkstrands ir Rietumu līgas (WHL) ceturtais rezultatīvākais spēlētājs ar 32 spēlēs iegūtiem 56 punktiem (salīdzinoši Robertsm Lipsbergam ir tieši uz pusi mazāk – 28), bet Nikolajs Ehlers – devītais Kvebekas līgā (QMJHL). Aptuveni puse komandas šosezon spēlē Dānijas pieaugušo čempionātā, kur vārtsargs Georgs Serensens ir labākais gan pēc vidēji spēlē ielaistajām ripām (0,72), gan pēc atvairīto metienu procenta (96,7), apsteidzot arī mūsu Ervīnu Muštukovu.

Tā kā dāņu uzvara pār baltkrieviem (5:4) nebūt nav pārsteigums un, nokožot arī Latviju, viņi garantētu pirmo vietu turnīrā. Par spīti grūtai spēlei dienu iepriekš Dānija sāka aktīvi, pirmajā periodā nomētājot Latviju ar 14:3. Un vienu ripu Elvja Merzļikina sargātajos vārtos iedabūja galvenā trenera Olafa Ellera dēls Mads. Vecākais brālis Lars jau ceturto gadu ir Monreālas “Canadiens” uzbrucējs.

Arī otrajā periodā vairāk uzbruka sāncenši un, tuvojoties perioda beigām, Ehlers ar tālu metienu guva otros vārtus. 45. minutē, realizējot vairākumu, Lipsbergs samazināja deficītu, bet piecas minūtes pirms beigām Sonijs Hercbergs pretuzbrukumā nogalināja Latviju. Ceturtā ripa pēdējā sekundē ielidoja tukšos vārtos.

Latvijas hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja vien 16 metienus, dāņi pa mūsējiem – 32.

Sestdien Latvija junioru izlase noslēgs turnīru ar maču pret Baltkrieviju un tā būs spēle par otro vietu. Pirmo  jau garantējuši dāņi.