Latvijā
Politika

Kā apkarot viltus ziņas un kā regulēt prostitūciju. Deputāti spriedīs par jauniem regulējumiem1

Foto: Edijs Pālens/LETA, Reuters/SCANPIX/LETA, kolāža: LA.LV

Koalīcijas frakcijas tuvākajās nedēļās spriedīs par jaunu regulējumu piedāvājumu divās dažādās jomās – attiecībā uz prostitūciju un dezinformāciju, šodien žurnālistus informēja “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Atbilstoša regulējuma noteikšanu šajās jomās piedāvājusi veikt “KPV LV” atbildībā esošā Iekšlietu ministrija, norādīja politiķis.

Viņš skaidroja, ka attiecībā uz dezinformāciju nepieciešams atbilstošs regulējums, lai atbalstītu nacionālās identitātes saglabāšanu.

LTV “Panorāma” sižets:

Kā ziņots, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) iesniedzis “KPV LV” frakcijai grozījumus divos likumos, lai veicinātu viltus ziņu apkarošanu Latvijā.

Grozījumi sagatavoti likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

IeM rosina likumu papildināt ar normu, ka tiesa var pieņemt nolēmumu par masu informācijas līdzekļa darbības izbeigšanu, ja tas izplata nepatiesu, maldinošu vai sagrozītu informāciju.

Tāpat paredzēts noteikt, ka Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei ir tiesības anulēt apraides atļauju vai retranslācijas atļauju, ja elektroniskais plašsaziņas līdzeklis izplata nepatiesu, maldinošu vai sagrozītu informāciju.

Saistītie raksti

Tāpat vēstīts, ka šogad februārī, nespējot vienoties virknē jautājumu, piemēram, par to, kura persona būtu sodāma – prostitūcijas pakalpojumu sniedzējs vai šī pakalpojuma saņēmējs, paredzēt vai neparedzēt uzvedības korekcijas programmu prostitūcijas pakalpojumu ņēmējam – ministri tomēr lēma vēl nevirzīt Prostitūcijas ierobežošanas likuma izskatīšanu Saeimā.

Valdības pārstāvji vienojās minēto likumprojektu pārrunāt koalīcijas partiju veidojošajā sadarbības sanāksmē, lai panāktu konceptuālu skatījumu uz šo jautājumu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.