Foto – LETA/AFP

Kādi ir Krievijas lidmašīnu flotes trūkumi? Komentē Aigars Štokenbergs 0

Krievijas lidmašīnu flote šobrīd sastāv no aptuveni 980 vienībām, taču vairāk nekā 500 no tām ir īrētas, tā TV24 raidījumā “Kur tas suns apraksts?” norāda Aigars Štokenbergs, latviešu jurists, ekonomists, uzņēmējs un politiķis.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

“Krieviem nav savu lidmašīnu. Tas, ko viņi stāsta par MC-21 – tie ir saražoti vien 4-5 paraugeksemplāros. Viņiem paliek “Sukhoi”, kas kaut kur lidos, bet, ja runājam par visu pārējo, tad tie ir “Boeing” un “Airbus”, kurus var atņemt līzinga kompānijas,” norāda A.Štokenbergs.

Krievijas aktīvi ārzemēs, visticamāk, tiks arestēti, lai kompensētu neatdoto lidmašīnu summas. Cik A.Štokenbergam zināms, tur ir runa par 515 “Boeing” un “Airbus” lidmašīnām, kas ir izīrētas. Uz kopējās Krievijas lidmašīnu flotes, kas sastāv no 980 vienībām, tas ir nozīmīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat jāatceras, ka jebkurai lidmašīnai ir nepieciešams veikt regulāras apkopes: “Tāpat kā velosipēds, jebkura lidmašīna ir jākopj. Vajadzīgi filtri, riepas, nerunājot par avioniku – vienkāršu lietu, kas ļauj orientēties, kur konkrētajā brīdī debesīs atrodies.”

Tādos gadījumos, ja netiek piegādātas rezerves daļas, vai nu lidojumi vispār tiek atcelti vai arī no vairākām lidmašīnām tiek sakomplektēta viena.

Visa augstākminētā ietekme būs jūtama jau pavisam drīz – “jau ar pēdējām KHL spēlēm, jo uz tām komanda vienkārši nelidos”.

SAISTĪTIE RAKSTI