Zanda Kalniņa-Lukašēvica
Zanda Kalniņa-Lukašēvica
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Kalniņa – Lukaševica: “Latvijai ir jāsniedz maksimāls atbalsts Ukrainai, lai viņi varētu uzvarēt šai karā” 105

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa – Lukaševica (JV) TV24 raidījumā “Ziņu Top” komentē Anša Bogustova izteikto frāzi: “Ukrainas doma ir, ka mēs sitīsimies līdz galam.”

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 20
Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē
Kokteilis
“Tā ir visprastākā lielummānija un cinisms!” Grupas “Līvi” dibinātājs beidzot skaļi paudis savu viedokli par grupas pašreizējām darbībām
Lasīt citas ziņas

– Tas var un drīkst būt tikai pašas Ukrainas lēmums. Kurā brīdī un pie kādiem nosacījumiem viņi ir gatavi un vēlas veidot miera sarunas ar Krieviju. Un ir ļoti nepareizi, ja kāds mēģina to viņu vietā pateikt – “tagad”.

Ukraina ir skaidri pateikusi, ka negrasās atdot savas zemes okupantiem un ziedot savu suverenitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ārlietu ministrijas nostāja ir: līdz ar to tas, kas ir no Latvijas puses nepieciešams – pirmkārt, maksimāls atbalsts Ukrainai, lai viņi varētu uzvarēt šai karā. Un otrkārt Rietumu vienotais uzstādījums, ka Krievijai ir jātop sakautai. Jo – ja Krievija netiks sakauta un uzskatīs, ka ir ko ieguvusi, tas tikai nozīmēs, ka tā mazliet ievilks elpu un visticamāk turpinās izvērst šo agresiju pret Ukrainu vai vēl kādu kaimiņvalsti.

“Bet, ja Krievija šobrīd prasītos uz miera sarunām, tam ir jābūt Ukrainas lēmumam, kā viņi uz to reaģēs. Nevajag tajā jaukties iekšā!” – pamato Z. Kalniņa – Lukaševica.

– Ja ukraiņi teiks: “Mēs tagad runāsim”, tad mēs viņus atbalstīsim. Ja turpretī Ukraina saka: “Šis nav tas brīdis, lai runātu ar agresoru, kurš joprojām brutāli slepkavo Ukrainas cilvēkus”, tad mēs atbalstīsim viņus tālākā cīņā – gan stiprinot tās militārās spējas (ieroči, bruņojums), gan ar finansiālo un humanitāro palīdzību.

Noslēgumā ĀM parlamentārā sekretāre izteicās šādi: “Vienlaikus mēs redzam, ka ir jāturpina audzēt Rietumu kolektīvo spiedienu pret Krieviju un jāveido nākamās Eiropas Savienības noteikto sankciju kārtas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.