“Kamēr lasu, es neredzu vairāk, ko tur rādīja – tas ir šausmīgi!” Skatītāja sūdzas par TV titru sīko izmēru daudzu pensionāru vārdā 22

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāda skatītāja uzdeva jautājumu ne tikai savā, bet arī “daudzu pensionāru vārdā” saistībā ar titru izmēru televīzijas raidījumos un filmās, kuras demonstrē Latvijas TV programmās. “Jums bija tādi labi raidījumi, arī tagad viņi ir…Tagad tie visi foršie raidījumi ir angļu valodā, bet uzrakstiņi apakšā ir sīki, sīki, sīki…Es tagad ņemu beņķīti, pasēžos pie televizora un skatos, un lasu. Kamēr es lasu, es neredzu vairāk, ko tur rādīja – tas ir šausmīgi! Iznāk, ka mums veciem cilvēkiem, tagad jāmācās angļu valoda?”

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Vai šī ideja noregulēt titru izmēru un redzamību TV pārraidēs, lai cilvēki, kuri neprot raidījuma orģinālvalodu, būtu iespējams? Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš, komentējot skatītājas pausto viedokli, sacīja: “Likums šobrīd nereglamentē, ka padome [NEPLP – red.] tagad varētu šo te titru izmēru ietekmēt. Ja padome to sāktu darīt, tad es jums ar 100% garantiju varu teikt, ka Rožukalnes kundze, Plaudes kundze, Slogas kundze, Līdakas kundze būtu pirmās, kuras apgalvotu, ka padome iejaucas neatkarīgu mediju darbā. Un šeit mēs nonākam būtībā pie tās šizofrēniskās situācijas, ka ir šādas te personas, kuras, nespējot nosaukt nevienu faktu, vienkārši runā par kaut kādu pašiedomātu cenzūru, kura neeksistē, kuras dabā nav.”

Vai tādā gadījumā NEPLP vismaz varētu mudināt medijus ņemt vērā senioru lūgumus TV filmām un raidījumiem likt lielāka izmēra titrus, lai skatītāji varētu tos izlasīt? Un tad attiecīgi mediji rīkotos, ņemot vērā, piemēram, konkrētās kundzes sūdzību.  “Nē, jābūt ļoti precīzam! Padome neiejaucas žurnālistu darbā. Padome nenorāda, ko žurnālistiem darīt. Padome to nevar darīt. Padome runā ar mediju vadītājiem – valdes priekšsēdētāju vai izpilddirektoru, kāds kuram medijam ir, par šo te likuma regulāciju. Un tālāk jau ar žurnālistiem runā jūsu vadība. Mēs nejaucamies tajā, ko darat jūs! Tas, ko mēs varam darīt, varam runāt ar jūsu vadību – vai šis te atbilst likumam, vai neatbilst,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidroja Āboliņš, komentējot skatītājas jautājumu par tirtru izmēru un to, vai tagad pensionāriem būs jāmācās angļu valoda, lai saprastu TV raidījumu saturu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es ļoti labi saprotu kundzes jautājumu un viņas sāpi, bet padome var darīt tikai to, kas ir atļauts likumā. Padome nevar darīt to, ko likums neatļauj. Padome nevar atnākt uz TV24 un pateikt: jūsu titru izmērs būs šāds! Tas arī nebūtu pieņemami! Tā būtu klaja iejaukšanās mediju darbā. Ja, piemēram, mēs vienojamies ar nozari, ka mēs visi redzam kopā to, ka šiem titriem ir jābūt lielākiem, skatītāji pieprasa – mēs varam visi kopā iet uz Saeimu un prasīt mainīt likumu. Tas viss ir iespējams – šāds process, bet nebūtu pareizi un pieņemami, ja padome nāktu un norādītu medijiem, ko darīt! Tas ir tas, par ko padome vienmēr iestājusies – mēs nejaucamies žurnālistu darbā,” uzsvēra NEPLP priekšsēdētājs Āboliņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.