Kāpēc siltuma cenu samazinājums neatspoguļojas rēķinos? “Tas noteikti notiks – gaidiet!” saka eksperts 49

Rīgas siltumu rēķinu sakarā jāņem vērā tas, ka janvāris bija ļoti auksts, tāpēc patērētā siltuma apjoms liels. Februāris bija salīdzinoši silts, pat būtiski siltāks, tāpēc februāra rēķinus jau var sagaidīt vismaz par trešdaļu mazākus nekā par janvāri, tā sola Jānis Miķelsons, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izpilddirektors.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Runājot par pašu tarifu, Miķelsons TV24 raidījumā “Naudas cena” skaidroja, ka “Rīgas siltumam” Rīgā ir vairāki konkurējoši ražotāji. “Latvenergo” ir lielākais, bet ir vēl pieci mazi, neatkarīgi siltuma ražotāji.

“Rīgas siltuma” pakalpojumus parasti pērk konkursa kārtībā, uz kura balstīts tarifa aprēķins, – ja no tā patērētājs var ietaupīt, tad nākamajā sezonā tas tiek atrēķināts kā “mazāks tarifs” un atdots uzņēmumam, saka eksperts, piebilstot, ka šā brīža tarifi ir spēkā no oktobra, ko savukārt “Rīgas siltums” aprēķināja pērn augustā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šis ieguvums no iepriekšējiem mēnešiem bija par 3.18 eiro mazāks tarifs, kas liekas maz, bet pie “Rīgas siltuma” apjoma tie bija 19 miljoni eiro, kas tagad tiek atdoti lietotājiem divu gadu laikā kā samazinājums no iepriekšējā perioda,” šādi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izpilddirektors iedzīvotājiem mēģina skaidrot siltuma tarifu veidošanos.

Runājot par prognozēm – kā un kad cenas mainīsies, tās kritīs vai augs?

Janvārī “Rīgas siltums” bija sarēķinājis pašizmaksu, starpība bijusi salīdzinoši neliela – mazāk nekā eiro, salīdzinot ar oktobrī aprēķināto, tomēr katru mēnesi SPRK skatās faktisko apjomu un cenu attiecības, kādi ir ietaupījumi, ko piedāvā citi,
– cenas samazināsies, tas būs noteikti, sola Miķelsons.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.