Foto – LETA

Kariņš: Divu ātrumu Eiropa kļūst par realitāti 0

Runas par divu ātrumu Eiropu jau kļūst par realitāti un Latvija, kura nav eirozonā, tās kodolā neatrodas, aģentūrai LETA sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Reklāma
Reklāma
Visums līdz pavasara beigām ir iekļāvis “melnajā sarakstā” trīs zodiaka zīmes
“Redzam, ka Krievija ir nopietni noskaņota!” Lietuvieši pēc incidenta Baltijas jūrā pieprasa NATO reakciju. Kāpēc latvieši klusē? 200
Kokteilis
Īsi pirms Eirovīzijas pusfināla viss mainās! Bukmeikeri sniedz pretējas prognozes par “Tautumeitu” izredzēm 14
Lasīt citas ziņas

“Eiropa reāli šobrīd sāk sadalīties starp eirozonas valstīm un neeirozonas valstīm. […] Mēs jau esam otrajā grupā,” sacīja eiroparlamentārietis, brīdinot, ka atšķirības nozīmīgums starp eirozonas un neeirozonas valstīm tikai pieaugs.

Lielas bažas par vēl lielāku bloka sadalīšanos kodolā un perifērijā rada arī plāni eirozonas valstīs izveidot banku savienību. “Iedomājieties, ja Eiropā ir bankas, kuras ir uzraudzītas, ir garantijas ar Eiropas Centrālo banku (ECB) un citas. Kā mūsu banku sektors varēs attīstīties, kurš tam uzticēsies?” skaidroja Kariņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus EP deputāts domā, ka patlaban Eiropas Savienībā (ES) spertie soļi krīzes pārvarēšanai nebūs pietiekami, lai Latvija pēc diviem gadiem iestātos eirozonā, kura būs pārvarējusi krīzi. “Mēs varētu labākajā gadījumā iestāties eirozonā, kurai kaut kādā mērogā vēl būtu grūtības, jo Eiropas dienvidvalstīm parādu nasta ir tik liela, ka tā nevar pazust gada vai divu gadu laikā.”

Tomēr Kariņš brīdināja: Latvija kā neeirozonas valsts nav pasargāta no potenciāli sliktiem scenārijiem, taču pozitīvā scenārijā labumu negūtu.

LETA jau ziņoja, ka pēc šīs nedēļas ES līderu sanāksmes Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) sacīja, ka vienotā banku uzraudzības sistēma pamatā ir eirozonas banku uzraudzība, taču tajā var iesaistīties arī citas ES valstis, un Latvija šādu iespēju vērtēs.

ES līderi uzskata, ka par eirozonas vienoto banku uzraudzības sistēmas likumdošanas regulējumu jāvienojas līdz nākamā gada 1.janvārim.

Vienotā banku uzraudzības sistēma jeb banku savienība paredz, galīgā atbildība par noteiktiem uzraudzības pienākumiem, kas saistīti ar visu eirozonas banku finansiālo stabilitāti, tiks uzticēta ECB.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.