Foto: NMPD

Katrai rīcībai var būt dzīvības cena! NMPD dalās ar sirsnīgu stāstu, ko mediķi piedzīvojuši mežā, dodoties uz izsaukumu 5

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) savā “Facebook” kontā dalījies ar patiesi sirsnīgu stāstu, ko mediķi piedzīvojuši mežā, dodoties uz izsaukumu pie kāda uz slidenas takas pakrituša pacienta.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

“Ir jaungada pirmās dienas pievakare – jau satumsis, kad izsaukumu saņem mūsu Ikšķiles brigāde. Zvans uz ārkārtas tālruni liecina, ka pastaigas laikā meža takā, paslīdot uz ledus, nopietni cietis kāds vīrietis. Ārā ir auksts, dziļas sniega kupenas un līst lietus.

Šādos apstākļos ilgāku laiku guļot zemē, cietušajam draud arī ķermeņa atdzišana.
CITI ŠOBRĪD LASA

Precīza atrašanās vieta nav zināma un mūsu brigāde dodas tumšajā, sniegoti pielijušajā mežā ar vairāk nekā 30 kilogramu smago dzīvību glābjošo ekipējumu – nestuvēm, medicīnisko aprīkojumu un medikamentu somu.

Taciņa, ko iecienījuši atpūtnieki, pārvērtusies bezceļā – vietām sanesti sniega vaļņi, kas lietus dēļ nu kļuvuši par putru, bet pārsvarā zem kājām tīrs ledus. Laiks drēgns, sejā pūš vējš un no gaisa krīt slapjš sniegs ar lietu.

Pēkšņi atskan balss: “Vai varam kā palīdzēt?”. Divi puiši iznirst no tumsas un piedāvā savu palīdzību mūsu brigādei.

Pašaizliedzīgie palīdzības sniedzēji ne tikai paņem daļu aprīkojuma, bet arī rāda ar mobilā tālruņa gaismiņām ceļu.

Puiši gaida, kamēr mūsu brigāde sniedz palīdzību cietušajam, bet pēcāk palīdz iznest cietušo arī pa slideno taku no meža līdz mūsu operatīvajam auto.

Ar aicinājumu par šo pašaizliedzīgo rīcību dalīties publiski, pie mums vērsās mūsu kolēģi. Viņi atzīst, ka brigādes ikdienas darbā vienmēr silda sirdis katrs notikums, kurā līdzcilvēki cenšas palīdzēt, saprotot mūsu dienesta īpašo darba specifiku un apstākļus, kādos steidzamies glābt cietušos,” raksta NMPD.

NMPD par pašaizliedzīgo rīcību šoreiz saka paldies stipriniekiem Armandam Priedem un Andrusam Račkauskim. Paldies par darbu arī 595. brigādei, kas bija šajā izsaukumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.