Imants Lancmanis “Kazas” un filmas tapšanas laikā.
Imants Lancmanis “Kazas” un filmas tapšanas laikā.
Publicitātes foto.

“Kazisti” toreiz un tagad: klajā laists filmas “Kaza kāpa debesīs” treileris 0

Tieši pēc nedēļas, 11. aprīlī, pirmizrādi piedzīvos režisores Laimas Žurginas dokumentālā filma “Kaza kāpa debesīs”, un svaigi klajā laists filmas treileris, informē Nacionālais kino centrs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Ilgus gadus tapušajā darbā apkopotas atmiņas un unikāli materiāli par Latvijas kultūras dzīvē īpašu laiku, īpašu vietu un īpašiem cilvēkiem – 20. gadsimta 60. gadiem, leģendāro Rīgas kafejnīcu “Kaza” un kultūras personībām, kas izaugušas no tās apmeklētāju loka.

Filmas varoņu jaunības bohēmiskā pulcēšanās vieta – nelielā kafejnīca Rīgas vecpilsētā, starp savējiem saukta par “Kazu”, ir apvīta leģendām, mītiem un humoristiskiem nostāstiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

No 60. gadu “nepareizajiem jauniešiem”, kas pulcējās Kazā – nonkonformistiem, hipijiem un bitņikiem – izauguši sabiedrībā pazīstami rakstnieki, dzejnieki, mūziķi, režisori, arī jaunās, brīvās Latvijas politiķi. 60. gados viņiem bija 18, 20, 25, šodien – par pusgadsimtu vairāk.

Filma ir stāsts par leģendārām Latvijas kultūras un mākslas dzīves personībām – Imantu Kalniņu un Imantu Lancmani, Maiju Tabaku un Māru Ķimeli, Laimu Eglīti un Birutu Delli, Eiženu Valpēteri un Modri Tenisonu, Uldi Bērziņu un Jāni Rokpelni, Juri Zvirgzdiņu un Māri Bišofu, Māru Brašmani un Andri Grinbergu, un vēl citiem “Kazas” iedvesmas laukā pabijušajiem.

Filmas “Kaza kāpa debesīs” pirmizrāde notiks 11. aprīlī plkst. 19 kinoteātrī “Splendid Palace”, pēc tam paredzēti tikai daži publiski seansi ar režisores un filmas varoņu piedalīšanos – kinoteātrī “Splendid Palace” 13. aprīlī plkst. 16, 17. aprīlī plkst. 18, 28. aprīlī plkst. 16, Liepājas Latviešu biedrības namā 14. aprīlī plkst. 15, Vidzemes koncertzālē Cēsīs 24. aprīlī plkst. 18, plānota arī izrādīšana Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē.

Filmas radošo grupu un pašu filmu iespējams aicināt viesoties arī citur Latvijā, kontaktējoties ar studiju “Ego Media”.

Filmas autore un režisore ir Latvijas dokumentālā kino klasiķe un arī kādreizējā kaziste Laima Žurgina, operatori – Edgars Bite, Kaspars Braķis, Uģis Egle, Uldis Jancis, Miks Meirāns. Filmā skan komponista Imanta Kalniņa mūzika, skaņu režisors Andris Barons, skaņu operators – Ilvars Veģis, montāžas režisors – Andris Zemītis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.