Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ķīna aicina Krievijas uzsākto karu Ukrainā atrisināt sarunu ceļā 0

Karš Ukrainā ir jāatrisina sarunu ceļā, telefonsarunā ar Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu teicis Ķīnas ārlietu ministrs Vans Ji.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Tā bijusi pirmā tik augsta līmeņa abu valstu amatpersonu telefonsaruna kopš marta sākuma, kad Kuleba aicināja Ķīnu izmantot savu ietekmi uz Maskavu, lai apturētu Krievijas sākto karu Ukrainā.

Pekina paziņoja, ka sarunu ierosinājusi Ukrainas puse.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Karš agri vai vēlu beigsies. Galvenais, kā pārdzīvot sāpes un atjaunot Eiropā līdzsvarotu, iedarbīgu un stabilu drošības mehānismu,” Vans teicis savam Ukrainas kolēģim.

Kuleba pēc sarunas tviterī pauda pateicību Ķīnas kolēģim par pausto solidaritāti ar konflikta civilajiem upuriem. “Mēs abi esam pārliecināti, ka kara pret Ukrainu izbeigšana būtu pasaules, globālās pārtikas drošības un starptautiskās tirdzniecības interesēs,” viņš rakstīja.

Neskatoties uz draudzīgajām diplomātiskajām attiecībām un ciešajiem tirdzniecības sakariem ar Ukrainu, Ķīna joprojām nav nosodījusi Krievijas karu Ukrainā, ne arī atzinusi Maskavas agresiju par iebrukumu.

SAISTĪTIE RAKSTI