Komandkapteinis Adamovičs: “Ukraiņi ir izspieduši Krievijas kara floti no Melnās jūras – iedzinuši viņus stūrī” 163

Vai Krievija šobrīd baidās vilkt savus jūras spēkus pie Sevostopoles un vispār ap Krimas rietumkrastu Melnajā jūrā? Uz šo jautājumu TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”  Zemessardzes štāba virsnieks, komandkapteinis Normunds Adamovičs atbildēja, sakot, ka tā tas ir.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

“Tieši tā! Informatīvajā telpā tika uzsvērts, ko tad Ukraina ir sasniegusi 2023.gadā. Un tas viens būtiskākais, ko viņi ir sasnieguši, ir izspieduši Krievijas kara floti, var teikt, no Melnās jūras. Viņi ir iedzinuši viņus stūrī,” tā skaidroja komandkapteinis Adamovičs.

Adamovičs sacīja, ka Krievijas flote nav efektīva. “Viņi baidās iziet ārā no ostām. Un ukraiņi ir savu panākuši – šajā jomā viņu ofensīva ir bijusi ļoti veiksmīga, ņemot vērā, ka viņiem pašiem flotes nav,” uzsvēra Adamovičs TV24 raidījumā, stāstot par Ukrainas armijas panākumiem Melnajā jūrā Krimas pussalā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) priekšnieks Kirillo Budanovs piektdien, 12.janvārī, publicētā intervijā solījis pastiprināt uzbrukumus Krievijas anektētajā Krimā un atzinis, ka Krievijas ekonomika, neraugoties uz sankcijām, izrādījusies pārsteidzoši noturīga.

“2023.gadā notika pirmie Ukrainas iebrukumi uz laiku okupētajā Krimā,” intervijā Francijas laikrakstam “Le Monde” sacīja Budanovs, piebilstot, ka “tas ir tikai sākums”. Ukraina ir arī vairākkārt uzbrukusi Krievijas Melnās jūras flotei, kas bāzējas Sevastopolē, Krimas pussalā.

“Krieviem nācās steidzīgi visu pārcelt uz dienvidaustrumiem,” sacīja Budanovs, piebilstot, ka Maskava tagad cenšas izveidot jūras kara flotes bāzi separātiskā Gruzijas reģiona Abhāzijas Melnās jūras piekrastē.

Viņš atzina, ka frontes līnijas Ukrainā lielā mērā ir iesaldētas. “Ļoti intensīvā lidrobotu izmantošana abās pusēs ir padarījusi gan Krievijas, gan Ukrainas ofensīvu neiespējamu,” sacīja Budanovs. “Vēl viens faktors ir mīnu lauku blīvums, kāds nav pieredzēts kopš Otrā pasaules kara,” viņš piebilda.

Viņš sacīja, ka Krievijas ekonomikas noturība viņu ir pārsteigusi un ka pašreizējās Rietumu sankcijas nav pietiekamas, lai piespiestu Kremli mainīt savu uzvedību. “Mani pārsteidza zināms Krievijas paradokss. Visi domāja, ka Maskavai ir spēcīga armija un vāja ekonomika. Izrādās, ka ir tieši otrādi,” sacīja Budanovs.

“Ekonomika varbūt ir vāja, bet valsts necieš badu, tālu no tā. Ar šādiem tempiem tā pat varētu pastāvēt diezgan ilgi,” viņš atzina, piebilstot, ka sankcijām vajadzētu būt vērstām pret Krievijas galvenajām ekonomikas nozarēm un visu finanšu sistēmu.

Budanovs aicināja Rietumus turpināt militāri atbalstīt Kijivu. “Tiem, kas ārzemēs domā, ka ir noguruši no Ukrainas, būs jāstājas pretī krieviem, kad viņi nāks okupēt to teritorijas,” norādīja Budanovs, kurš savulaik precīzi prognozēja, ka Krievija uzbruks Ukrainai 2022.gada 24.februārī.

Reklāma
Reklāma

Viņš sacīja, ka tagad nav īstais laiks sarunām ar Krieviju. “Sarunas sākas tad, kad vienai vai abām pusēm ir interese. Šis nav tas gadījums,” norādīja Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.