Kultūra
Mūzika un deja

Koris “Latvija” jau otro reizi šogad uzstāsies Elbas filharmonijā0

Foto: Daniel Dittus

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” devies uz Hamburgu, lai Elbas filharmonijā kopā ar Hamburgas Valsts filharmonisko orķestri diriģenta Kenta Nagano vadībā atskaņotu Ģērģa Ligeti Rekviēmu un Gustava Mālera 2. simfoniju, informē producente Māra Jēgere.

Hamburgas starptautiskā mūzikas festivāla atklāšanas koncertā 27. aprīlī koris Latvija pirmo reizi uz vienas skatuves tiksies ar Hamburgas Valsts operas galveno diriģentu Kentu Nagano (ASV). Ligeti Rekviēms un Mālera 2. Simfonijas atskaņojumā piedalīsies arī Hamburgas Valsts filharmonijas orķestris, Arnolda Šēnberga koris (Austrija), kā arī solistes Sāra Vegenere un Gerhilda Rombergera.

Ungāru komponista Ģērģa Ligeti “Rekviēms” rakstīts laikā no 1963.–1965. gadam. “Mans rekviēms nav liturģisks. Es neesmu katolis, esmu ebrejs. Skaņdarbā lietoju rekviēma liturģisko tekstu, lai atspoguļotu bailes no nāves un pasaules gala,” skaidroja pats komponists.

Mūzika no dramatiskā opusa izmantota Stenlija Kubrika filmas “2001 – Kosmosa odiseja” (“2001 – A Space Odyssey”) skaņu celiņam.

Saistītie raksti

Koris “Latvija” šogad ar šo skaņdarbu starptautiskā mērogā sastapsies divreiz – augusta beigās plānota dalība festivālā “Ruhrtriennale”.

Šogad koris Latvija Elbas filharmonijā viesojas jau otro reizi. 24. februārī ar stāvovācijām aizvadīts koncerts kopā ar filharmonijas goda ērģelnieci Ivetu Apkalnu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.