Aprit otrā gadskārta kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā

Kremļa pārstāvji reaģē uz ASV likumprojektu par palīdzību Ukrainai: Tas radīs lielākus postījumus un vēl vairāk ukraiņu nāvju 270

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs sestdien paziņoja, ka ASV Pārstāvju palātas likumprojekts par palīdzības sniegšanu Ukrainai radīs vēl vairāk postījumu un nāvju šajā konfliktā, vēsta ziņu aģentūra “Reuters“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Lēmums “padarīs Amerikas Savienotās Valstis bagātākas, vēl vairāk sagraus Ukrainu un izraisīs vēl vairāk ukraiņu nāvi, tā ir Kijivas režīma vaina”, Peskova teikto citē Krievijas ziņu aģentūras.

Peskovs arī sacīja, ka tiesību aktos paredzētie noteikumi par iespējamu konfiscēto Krievijas aktīvu nodošanu Ukrainai sabojās ASV tēlu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš sacīja, ka Krievija reaģēs ar atbildes pasākumiem.

Bijušais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs, rakstot ziņojumapmaiņas lietotnē “Telegram”, sacīja, ka ASV palīdzības apstiprināšana Ukrainai bija gaidāma un tās pamatā ir “rusofobija”.

“Mēs, protams, uzvarēsim, neskatoties uz asinīm piesātināto 61 miljardu dolāru […]” raksta Medvedevs, viens no Kremļa skaļākajiem vanagiem.

Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova vietnē “Telegram” rakstīja, ka palīdzības apstiprināšana Ukrainai, Izraēlai un Taivānai “padziļinās krīzes visā pasaulē”: “Militārā palīdzība Kijivas režīmam ir tieša teroristu darbības sponsorēšana. Taivānai – iejaukšanās Ķīnas iekšējās lietās. Izraēlai – taisns ceļš uz konflikta eskalāciju un vēl nepieredzētu spriedzes pieaugumu reģionā.”

Jau vēstījām, ka ASV republikāņu kontrolētā Pārstāvju palāta sestdien nobalsoja par likumprojektu, kas paredz piešķirt ilgi aizkavēto palīdzību Ukrainai, kas apvienota kopējā paketē ar palīdzību arī Izraēlai un Taivānai.

No kopējās summas – 95 miljardiem dolāru –, ko paredz šī pakete, Ukrainai paredzēts atvēlēt 61 miljardu.

Neparastajā četru likumprojektu paketē ir iekļauti arī līdzekļi Izraēlai, drošības palīdzība Taivānai un sabiedrotajiem Indijas un Klusā okeāna reģionā, kā arī pasākumi, kas ietver sankcijas, draudus aizliegt Ķīnai piederošo sociālo mediju lietotni “TikTok” un iespējamu konfiscēto Krievijas aktīvu nodošanu Ukrainai.

Pēc Pārstāvju palātas apstiprinājuma likumprojektiem, tie tiks nosūtīti Senātam kā vienota pakete.

Ukraina pēc Krievijas raķešu uzbrukuma. 2024. gada 2. janvāris
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.