Krištopans par valsts aizsardzību: Pretgaisa aizsardzības sistēmas jāizvieto nevis Zilupē, bet pa visu valsti, kā tas ir Izraēlai 100

“Pierobežas iedzīvotāji Latgalē jau ir zināmā apātijā, tas ir skaidrs,” tā intervijā TV24 raidījumā “Ziņu top” savu komentāru par Latvijas robežas aizsardzības pasākumiem iesāka 14. Saeimas deputāts (LPV) un bijušais ministru prezidents Vilis Krištopans.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Redziet, vispār Latvijas drošības stiprināšanai jābūt vēl modernākai, nekā tas notika, piemēram, Izraēlā, kad bija Irānas uzbrukums, vai, kā tas notiek tagad Ukrainas karā. Jābūt modernai aizsardzībai,” pārliecināts ir Krištopans. “Ko dos, ja mēs tur izraksim tos grāvjus? Un vēl atrodas gudrie, kas saka, ka tur mīnas jāsaliek, lai tie aļņi, mežacūkas, brieži katru nakti sprāgst gaisā…Pirmkārt, tai aizsardzībai jābūt ļoti profesionālai,” uzskata 14. Saeimas deputāts.

Otrkārt, pēc Krištopana domām, aizsardzībai jābūt arī ļoti modernai. “Ar ļoti spēcīgām pretgaisa sistēmām, kuras jāizvieto nevis Zilupē, bet pa visu valsti, tā kā tas ir Izraēlai – šis modernais lietussargs. Un tam vajadzīga ārprātīga nauda!” uzsvēra Krištopans. Viņš gan piekrīt, ka viss, kas tiek darīts nav gluži bezjēdzīgi, jo kaut ko labu “tie militāristi arī izdomā”. Taču deputāts īsti nepiekrīt teiktajam, ka līdz ar valsts aizsardzības projektu realizāciju pierobežā tagad tiks radītas darbavietas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas ir diezgan smieklīgi! Tam nabaga mežizstrādes uzņēmumam un tiem dažiem uzņēmumiem, kas tur vēl ir, atnāks tagad tie militāristi un pasauks tos viņu mežcirtējus: nāciet pie mums strādāt, rakt tos grāvjus, jo mēs jums maksāsim vairāk! Tas nabaga mežizstrādes uzņēmums attapsies vispār bez darba rokām, jo tur darba rokas katastrofāli trūkst,” situāciju TV24 raidījumā “Ziņu top” ieskicēja Krištopans. “Tā viņi palielinās darbavietu skaitu,” tā pārnestā nozīmē darbavietu skaita palielināšanos pierobežā rakturoja Krištopans. “Runga ar diviem galiem,” domā viņš.

Krištopans pieļauj, ka austrumu robežas stiprināšanai jau kaut kādus “uzņēmējus piesaistīs, kam ir lielā tehnika”, lai būvētu prettanku nocietinājumus. “Okey! Lai viņi to dara, bet tas nav tas, kas izglābs Latviju. Tur ir jābūt daudz lielākiem resursiem – miljardiem, tāds ir mans viedoklis,” rezumēja Krištopans intervijā TV24 raidījumā, diskutējot par Latvijas valsts aizsardzības plāniem un drošības stiprināšanas jautājumiem.

Pilnu TV24 raidījumu “Ziņu top” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.