Kučinskis par Pozņaka izvēli: “Ja Reinis Pozņaks izvēlas konservatīvos, tad “cepuri nost” Robertam Zīlem” 25

TV24 raidījumā “Ziņu Top” viesojas Saeimas deputāts Māris Kučinskis. Viņš komentē nesen notikušo Eiropas Parlamentā ievēlētā Reiņa Pozņaka iespējamo izvēli starp EP parlamenta grupām.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas

“Jau no paša sākuma uz jebkuru jautājumu: kurā grupā jūs būsiet? Šīs divas grupas bija vienīgās izvēles,” Kučinskis skaidro, ka prioritāte izvēlēties Reinim Pozņakam pašam, jo viņš tur strādās.

“Apvienotais saraksts” respektē Pozņaka izvēli: “Ja Reinis Pozņaks izvēlas konservatīvos, tad “cepuri nost” Robertam Zīlem, kurš mācējis izstāstīt tās priekšrocības un to darbu, kas viņu sagaida Briselē. Viņš ir jauns cilvēks, nenoliedzami nedaudz nobijies, kā jebkurš, kas pirmo reizi uz turieni dosies.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kučinskis skaidro, ka Reinis Pozņaks nav uzradies “Apvienotā saraksta” rindās tikai pirms EP vēlēšanām: “Viņš mūsu grupas tuvumā bija jau pirms Saeimas vēlēšanām. Toreiz viņa izvēle bija- nē. Bija sācies karš Ukrainā un tad viņš nevarētu darīt to, ko viņš darīja. Šoreiz viņš pateica- jā.”

Jautājums nebija nejaušs. Viņš ir cilvēks, kas tur doto vārdu un mēs uz to paļaujamies, komentē Saeimas deputāts Māris Kučinskis.

Aģentūra “Leta” jau vēstīja, ka no “Apvienotā saraksta” (AS) Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētais Reinis Pozņaks tomēr neiekļausies Eiropas Tautas partijas (ETP) grupā, tā vietā izvēloties Eiropas Konservatīvo un reformistu (ECR) grupu.

ETP grupā EP jau ilgus gadus strādā “Jaunās vienotības” (JV) politiķi, savukārt ECR grupā – Nacionālās apvienības (NA) politiķi Roberta Zīles vadībā. EP politiskās grupas īsteno principu, ka tajās jau esošie politiķi var noteikt, vai tajās uzņemt jaunpienācējus, attiecīgi JV ietekmētu lēmumu, vai Pozņaku uzņemt ETP grupā, savukārt NA – lēmumu par ECR grupu.

Pozņaks aģentūrai LETA sacīja, ka lēmumu izdarījis pēc sarunām ar NA, kurās guvis pārliecību, ka ECR grupā varēšot būt krietni produktīvāks nekā “milzīgajā ETP grupas mehānismā”. ETP jau vairākus sasaukumus ir lielākā frakcija EP. Arī jaunajā sasaukumā tā būs lielākā frakcija ar aptuveni 190 deputātiem no 720. Savukārt ECR cīnās par trešās lielākās frakcijas godu ar aptuveni 70 deputātiem.

Iepriekš Pozņaks lēsa, ka EP viņš varētu strādāt ETP politiskajā grupā. Taujāts, vai viņam bijušās sarunas ar JV par iekļaušanos ETP grupā un varbūt izgaismojušās kādas nesakritības viedokļos, Pozņaks atbildēja noliedzoši.

“Pēc sarunām ar Nacionālo apvienību, kas EP ietilpst ECR, man radās pārliecība, ka ECR es varētu būt krietni produktīvāks nekā milzīgajā ETP mehānismā, kas it kā ir ietekmīgāks, bet kļūt par vienu sīku skrūvi visā lielajā mašīnā es negribu,” teica Pozņaks, piebilstot, ka saredz iespēju ECR grupā vairāk strādāt un virzīt uz priekšu jautājumus, kas attiecas uz aizsardzību un atbalstu Ukrainai.

Reklāma
Reklāma

NA priekšsēdētāja vietnieks un valdes loceklis Roberts Zīle, kurš arī aizvadītajās EP vēlēšanās ir atkārtoti ievēlēts EP, sociālajos tīklos Pozņaka lēmumu paslavējis, sakot, ka viņš “lietu patieso būtību sajūt ātrāk nekā pamatstraume, it īpaši Ukrainas kontekstā. Gluži kā ECR, kas gadiem brīdinājuši par Krievijas riskiem arī tos, kam rozā brilles krita nost lēni”.

“Kopā kā nu jau lielākā Latvijas delegācija EP ar enerģisku, eiroreālistisku sparu drošības un dalībvalstu nacionālās ietekmes stiprināšanā. Kas labi Latvijai – ir jābūt labi arī Eiropai,” saukļos runājis politiķis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.