Nauris Puntulis
Nauris Puntulis
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Kultūras ministrs vienojas ar Dailes teātra aktieru kolektīva pārstāvjiem, ka svarīgi situāciju teātrī risināt cieņpilni 0

Trešdien, 2. oktobrī, kultūras ministrs Nauris Puntulis un valsts sekretāre Dace Vilsone tikās ar Dailes teātra aktieru ansambļa pārstāvjiem Rēziju Kalniņu un Arturu Skrastiņu, informē ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inga Vasiļjeva.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Ministrs pauda, ka tikšanās laikā Dailes teātra aktieru kolektīva pārstāvji informējuši viņu par iemesliem, kādēļ situācija ar teātra māksliniecisko vadību tiktāl samilzusi.

“Aicināju aktieru kolektīvu aktīvi līdzdarboties situācijas risinājuma īstermiņa un ilgtermiņa rīcības plāna izstrādē, kuru oktobra vidū kolektīvam, ministrijai un plašākai sabiedrībai prezentēs teātra vadītājs Andris Vītols. Būtiski, lai esošā situācija tiktu risināta cieņpilni, respektējot radošo personību devumu Dailes teātra attīstībā. Saņēmu apliecinājumu par gatavību līdzdarboties,” akcentēja kultūras ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums bija svarīgi sadzirdēt, ka ministrijai ir būtisks trupas redzējums par teātra attīstību, kurā svarīga loma ir Smiļģa teātra tradīcijām. Kā aktieru trupas pārstāvji akcentējām, ka esam gatavi līdzdarboties īstermiņa plāna izstrādē.

Mums ir svarīgi, lai šī situācija tiktu atrisināta racionāli,

domājot par teātra izaugsmi un attīstību, kā arī mūsu uzticamo skatītāju,” pauda Artūrs Skrastiņš.

Kā jau rakstījām, Dailes teātra aktieri izteikuši neuzticību Dailes teātra mākslinieciskajam vadītājam un režisoram Džilindžeram un informējuši par to teātra direktoru, teikts medijos publicētajā aktieru vēstulē.

25.septembrī notika aktieru sapulce, ko iniciēja paši aktieri.

Tajā tika izvērtēta Dž.Dž.Džilindžera kā mākslinieciskā vadītāja darbība ilgākā laika periodā.

Vēstulē, ko aktieri izplatīja plašsaziņas līdzekļiem pēc tikšanās, teikts, ka teātra mākslinieciskajam vadītājam būtu jāplāno repertuārs adekvāti teātra mākslinieciskajām ambīcijām un finansiālajām vajadzībām un šo abu vajadzību savstarpējā samērībā. Plānošanai vajadzētu būt atbilstošai nekomerciāla, valsts dotēta teātra funkcijām. Tas ir darbs ar aktieru sastāvu, tā attīstības jautājumiem.

Tāpat aktieri uzskata, ka mākslinieciskā vadītāja pienākums ir kopējā teātra mākslinieciskā līmeņa uzturēšana,

katras izrādes līmeņa un kvalitātes regulāra uzraudzīšana, līdz ar to, arī pastāvīga klātbūtne teātra ikdienas darbā. Tas ir pienākumu rūpēties par teātra reputāciju un prestižu sabiedrībā un profesionāļu vidē.

Aktieru vēstulē uzsvērts, ka tas nozīmē arī uzņemties līdzatbildību par teātra kopējo finansiālo situāciju, mākslinieciskā personāla atalgojumu samērību adekvāti ieguldītajam darbam un sasniegtajiem rezultātiem.

Dailes teātra aktieri vēstulē norāda, ka teātra māksliniecisko procesu vislielākajā mērā realizē aktieri, un, ja aktieri monolītā vairākumā nav apmierināti ar mākslinieciskā procesa vadīšanu, tad to nevar ignorēt.

Šobrīd nolemts Dailes teātrī izveidot pagaidu māksliniecisko padomi, kas pildīs līdzšinējā teātra mākslinieciskā vadītāja, režisora Dž. Dž. Džilindžera pienākumus.

Dailes teātra direktors Andris Vītols skaidroja, ka šāda pagaidu padomes sastāvā varētu būt pats Vītols, teātra repertuāra padome, kurā ietilpst pārstāvji gan no administrācijas puses, gan aktieru puses un direktors plāno iesaistīt arī režisorus: “Pagaidām ir nolemts veidot pagaidu māksliniecisko padomi, lai situācija nomierinātos un atrisinātos, jo nedomāju, ka būtu cilvēks, kas gribētu būt mākslinieciskais vadītājs šādā situācijā,” norādīja Vītols.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.