Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Kur iepirkties – lielajos vai mazajos veikalos? Speciālists iesaka epidemioloģiski drošāko variantu 30

Līga Abakuka, TV24

“Lielajos veikalos, kur ir laba ventilācija, ir epidemioloģiski daudz drošāka vide nekā mazākos veikalos, kur, varbūt, vienīgā ventilācija ir caur durvīm”, TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Mārtiņš Vanags, Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) valdes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Vanags raidījumā skaidroja – ja skatās no epidemioloģiskā viedokļa, uz ko atsaucoties arī Veselības ministrija savās prezentācijās, tad ārkārtīgi svarīgs jautājums, no Kovid transmisijas novēršanas iekštelpās, ir telpu mehāniskā ventilācija.

Ja telpas tiek labi ventilētas, piemēram, tādos tirdzniecības centros kā Alfa, Spice, gaiss nomainoties 20 minūšu laikā, kas ļaujot uzturēt ļoti zemu CO2 koncentrācijas līmeni gaisā, kas ir svarīgs faktors, lai Kovid izplatību mazinātu, sacīja (NĪAA) valdes priekšsēdētājs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Neierasti skati lielveikalos Covid-19 pandēmijas laikā

“No šāda viedokļa lielajos veikalos, kur ir laba ventilācija, ir epidemioloģiski daudz drošāka vide nekā mazākos veikalos, kur, varbūt, vienīgā ventilācija ir caur durvīm. Tur nav mehāniskās ventilācijas un CO2 koncentrācija ir augsta un daudz augstāki ir Kovid pārnēsāšanas riski”, tā par situāciju veikalos, Vanags.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.