Foto: Shutterstock.com

Kurzemes Radio tiešraidē būs klausāmi amatierteātru iestudējumi 0

No 15. maija līdz 19. jūnijam, katru piektdienu plkst. 18:00 – 19:00 Kurzemes Radio ēterā radio programma “Amatierteātru salidojums Radioskatuvē “Zelta Smilga””.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Programmas idejas autori un vadītāji – radio personības Dace Blathena un Kārlis Neimanis. Stundu garā tiešraidē Kurzemes un Zemgales amatierteātru kolektīvi lasīs iestudējuma fragmentus.

Klausītājiem dodot iespēju iepazīties ar amatiermākslas kolektīvu sniegumu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd, kad profesionālu teātra izrāžu apmeklējumi nav pieejami un amatiermākslas kolektīvu darbība ir apturēta, ir būtiski rast citus risinājumus, dodot iespēju ar sevi un savu sniegumu iepazīstināt Kurzemes Radio klausītājus ne tikai profesionāļiem, bet sevi parādīt arī amatierteātru saimes pārstāvjiem no dažādiem Kurzemes un Zemgales novadiem.

Kurzemes Radio ētera personības Dace Blathena un Kārlis Neimanis radījuši ideju par vietējo amatierteātru viesošanos un iestudējumu fragmentu lasīšanu radio ēterā.

Sākot ar 15. maiju līdz Līgo svētkiem katru piektdienu raidījuma Radioskatuve laikā, Kurzemes Radio klausītājiem tiks piedāvāta nebijusi iespēja dzirdēt savas pilsētas, pagasta, novada amatierteātra iestudējumus.

15. maijā radio studijā viesosies Kuldīgas novada, Vārmes amatierteātris, kurš priecēs klausītājus ar fragmentiem no I. Ziedoņa darba “Poēma par pienu”, režisore Lida Čevere.

22. maijā Liepājas Tautas teātris viesosies ar dzejas kompozīciju – Olafs Gūtmanis “Dzimtās zemes kārs un gaismas izslāpis”, režisore Ināra Kalnarāja.

29. maijā ciemosies Kuldīgas amatierteātris ar Daces Priedes režisēto iestudējumu “Kā mēs viņus!”.

5. jūnijā dzirdēsiet Talsu Tautas teātri ar Jolantas Skujenieces režisēto iestudējuma fragmentu A. Vampilovs “Vasaras rītā”.

12. jūnijā radio studijā viesosies Pāvilostas amatierteātris ar iestudējumu – Anita Ločmele „Apsolītā zeme Kurzemē” pēc V. Sandera dokumentālā romāna “Dīvainā dzīve” motīviem. režisore Marita Horna.

19. jūnijā salidojumu noslēgs Jelgavas studentu teātris ar iestudējumu – Egils Ermansons “Zivis un pele”, režisore Astra Kacena.
Pēc raidījuma kolektīvam tiks pasniegta salidojuma simboliska pateicības balva – “Zelta Smilga”.

Reklāma
Reklāma

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, visiem radio programmas dalībniekiem, atrodoties Kurzemes Radio studijas telpās, tiks nodrošināti valstī noteiktie piesardzības un drošības pasākumi.

Informācijai par “Amatierteātra salidojumu Radioskatuvē “Zelta Smilga”” var sekot līdzi Kurzemes Radio Facebook un Instagram lapā, bet tiešraidi klausīties var www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.