Latvijā
Novados

Lāčplēša dienas lāpu gājienā Liepājā piedalījies rekordliels cilvēku skaits0


Lāpu gājiens Liepājā šogad Lācplēša dienā pulcējis rekordlielu cilvēku skaitu, 11.11.2018.
Lāpu gājiens Liepājā šogad Lācplēša dienā pulcējis rekordlielu cilvēku skaitu, 11.11.2018.
Foto: Liepājas pilsētas pašvaldība

Lāčplēša dienas lāpu gājienā Liepājā šo svētdien, 11.novembrī, piedalījies līdz šim lielākais dalībnieku skaits. Pasākuma organizatori aprēķinājuši, ka gājienā devās aptuveni 6000 cilvēki, tā portālam “La.lv” pavēstīja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus un stiprinātu liepājniekos un pilsētas viesos patriotismu, Liepājas pilsēta aicināja piedalīties kopīgā Lāčplēša dienas lāpu gājienā un organizēja svētku koncertu.

Foto: Liepājas pilsētas pašvaldība

“Pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem un tam, ka liepājnieki savās sirdīs ir patiesi patrioti, svētdien notikušais lāpu gājiens pulcēja rekordlielu pasākumu dalībnieku skaitu. Vēlos pateikt paldies apmeklētājiem par to, ka stiprināja kopīgo patriotisma garu, tāpat vēlos izteikt pateicību ikvienam, kurš organizatoriski piedalījās pasākuma organizēšana – gan tehniskajiem izpildītājiem, gan radošajiem cilvēkiem, kuri tik pašaizliedzīgi strādāja, lai liepājniekiem un pilsētas viesiem nodrošinātu iespēju kopīgi atcerēties svarīgos vēstures notikumus,” atzina Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Kopumā pasākuma nodrošināšanā piedalījās aptuveni 80 cilvēki – par pilnvērtīgu Lāčplēša dienas atzīmēšanu rūpējās gan pasākuma tehniskie realizētāji, gan režisori, mākslinieki, zemessargi, jaunsargi un citi iesaistītie, bez kuru dalības svētki nebūtu izdevušies pilnvērtīgi.

Saistītie raksti

Atgādinām, ka Lāčplēša dienā Jāņa Čakstes laukumā varēja baudīt Lāčplēša dienai veltīto koncertu, kurā uzstājās Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa, dziedātājs Atis Zviedris un pianists Normunds Kalniņš, pēc kura pasākuma dalībnieki devās lāpu gājienā uz Ziemeļu kapiem.

Noslēdzoties lāpu gājienam, Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa norisinājās piemiņas pasākums ar muzikāliem priekšnesumiem, Liepājas pilsētas domes vadības un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvju uzrunām. Piemiņas brīdī uzstājās Latvijas Nacionālās operas un baleta tenors Juris Jope kopā ar ģitāristu Linardu Švekli.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
5 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Diena vēsturē. 1880. gada 29. februārī. Eiropas kalnu inženierijas brīnums
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
5 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
GKR sola pārbūvēt visus lielākos Rīgas tiltus un paaugstināt izglītības darbinieku algas
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Konkursā meklē Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktoru, piedāvājot 1500 eiro algu
11 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Rastorgujevs tiek pie sudraba medaļas Eiropas čempionātā
43 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Erdoans pieprasa Putinam “aizvākties no ceļa” Sīrijā
57 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
Arī sabiedrība ir atbildīga par cilvēka izvēlēm. Saruna ar Rēziju Kalniņu 1
Intervija 3 stundas