Foto: ZumaPress/Scanpix/LETA

Lasītājs: Saslimu ar kovidu, visas laboratorijas atteicās atbraukt uztaisīt testu, tagad sertifikāta man nav. Kurš atmaksās zaudējumus un uzņemsies atbildību? 257

Uz LA.LV redakciju drosmīgi uzrakstīja kāds lasītājs Edgars, kurš, lai gan izslimoja kovidu, pēc šī brīža likumdošanas nevar saņemt Covid-19 sertifikātu un strādāt.

“Izskatās tā, ka pirmā lielā kauja šajā karā laikam tiks izcīnīta tieši šeit,” par notikumiem nedēļas nogalē stāsta Rajevs
“Pienāks brīdis, kad josta būs jāsavelk,” Ināra Pētersone vērtē, vai vajadzētu samazināt algas valsts pārvaldē
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Lasīt citas ziņas

“2021 gada oktobrī saslimu ar nu jau populāro slimību. Kā tas noteikts, informēju par to savu ģimenes ārstu. Bija visi simptomi, temperatūra, pazuda oža un garša.

Dakteris (attālināti) izrakstīja antibiotikas un visu pārējo, kā arī noteica man karantīnu 14 dienas.(klātienē nepieņēma,jo teica ka esot covid).

CITI ŠOBRĪD LASA

Apmēram piektajā dienā pēc ārstēšanas kursa sākuma, sazinājos ar ārstu un jautāju, vai nevajag nodot testu laboratorijā, viņš atbildēja, ka jā vajag. Tad es sāku meklēt laboratorijas, kuras izbrauc uz mājas vizītēm, jo biju karantīnā, personīgā auto man arī nav, sabiedrisko transportu lietot arī es nevarēju (dzīvoju laukos, 45 km no Daugavpils) un neviens no paziņām arī nevēlējās vest, jo esmu inficēts.

Uz to brīdi, nezinu varbūt tagad ir savādāk, apzvanīju visas zināmās laboratorijas Daugavpilī, bet neviena nepiekrita atbraukt un uztaisīt testu, atrunājās ar to, ka viņi izbraucot tikkai pie pensionāriem un pie cilvēkiem ar kustības traucējumiem, un tad tas maksājot 35 eiro izsaukums un vēl 35 eiro pats tests (biju ar mieru maksāt).

Kā man paskaidrija Nacionālajā veselības dienestā, pārslimošanas sertifikātu iespējams dabūt tikkai ar laboratorijā iegūtu pozitīvu testu. Nodomāju paineresēties policijā, kas man draud par karantīnas pārkāpšanu, jo tests man viennozīmīgi vajadzīgs…sods līdz 2000 eiro..ja kas.

Nolēmu, ka tomēr testu taisīšu, izsaukšu taksi uz mājām un pārkāpšu karantīnas noteikumus, jo citu izeju neredzēju, lai iegūtu pārslimošanas sertifikātu, sazinājos ar dakteri, lai vinš iedod nosūtījumu un uzreiz piesaka mani rindā.

Dakteris man pazinoja, ka rinda esot pieteikta un tā ir pēc septiņām dienām (nedēļas). Turpināju ārstēties un gaidīju testa dienu. Devos uz testu, sanāk 12-13 dienas pēc ārstēšanās sākuma un tests parādīja negatīvu, protams.

Un sanāk paliku arī bez pārslimošanas sertifikāta, līdz ar to attiecīgi nevaru nekur arī strādāt un nezinu kā lai dzīvo. Neesmu vakcinējies personisku uzskatu dēļ, kaut gan, man nevienam nav jāpaskaidro, kādēļ es to nedaru, jo mums tacu tā ir “brīvprātīga”, kā arī fiziski esmu izslimojis, tikkai tas nav piefiksēts oficiāli, kaut gan biju gatavs pārkāpt likumu un tikt sodīts.

Un tagad vēlos noskaidrot, kā vainas dēļ tas ir noticis, ārsta vai garo rindu dēļ, jo tā nav mana problēma, ka valsts nosaka ierobežojumus un nespēj nodrošināt ar laboratorijām vai laboratorijas ar darbiniekiem un tamlīdzīgi.

Kaut gan, kad biju aizbraucis nodot testu, nekādas rindas neredzēju, pirms manis bija tikkai viena sieviete, kurai tika ātri uztaisīts tests un vina aizgāja, bet man lika gaidīt, kaut gan neviena nebija,jo, redziet, esmu ieradies 5 minūtes ātrāk nekā ir mans pieraksta laiks.

Tāpat sazinājos ar Veselības inspekciju, par šo gadījumu esmu iesniedzis ziņojumu ar lūgumu izskatīt lietu pēc būtības, solījās pieprasīt dakterim manu medicinas vēsturi un ņemt paskaidrojumus, kādēļ tas viss notika ar tādu novēlošanos un atrast vainīgos, kaut gan, mani tas maz ietekmēs, jo, kā jau rakstīju, pēc NVD teiktā, pārslimošanas sertifikātu var iegūt tikkai ar laboratorijā iegūtu pozitīvu testu kura man nav!

SAISTĪTIE RAKSTI

Tāpat arī lūdzu atbildēt VI uz jautājumu, ja dakteris teiks, ka nekādu covidu man nav ārstējis, tad kādu slimību vinš man ārstēja, un kā noteica diognozi, jo viss notika attālināti (klātienē nevarēja pieņemt,teica ka covids), un kurš pēc Jūsu domām man atlīdzinās nenopelnītos līdzekļus, kurus es varēju nopelnīt šī sertifikāta darbības laikā!?

Kaut kā tā, tāds nu ir mans stāsts, gaidām atbildi no Veselības inspekcijas, kaut gan esmu gandrīz par visiem 100% pārliecināts, ka būs tikkai formāla atrakstīšanās un nekas vairāk, jo mēs tacu dzīvojam Latvijā, kur visiem ir tiesības, bet pienākuma nav nevienam, jo neviens ne par ko neatbild….un nevēlās to darīt.Ar cieņu, Edgars,” lasītājs dalās pieredzē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Izskatās tā, ka pirmā lielā kauja šajā karā laikam tiks izcīnīta tieši šeit,” par notikumiem nedēļas nogalē stāsta Rajevs
“Pienāks brīdis, kad josta būs jāsavelk,” Ināra Pētersone vērtē, vai vajadzētu samazināt algas valsts pārvaldē
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Anda Līce: Jau divdesmit gadus baidot pasauli ar kodolraķetēm, viņš pats līdz smieklīgumam baidās no nāves
Ukrainas robežsargi valsts ziemeļos novērsuši Krievijas karavīru mēģinājumu šķērsot robežu
Lasīt citas ziņas
“Izskatās tā, ka pirmā lielā kauja šajā karā laikam tiks izcīnīta tieši šeit,” par notikumiem nedēļas nogalē stāsta Rajevs
“Pienāks brīdis, kad josta būs jāsavelk,” Ināra Pētersone vērtē, vai vajadzētu samazināt algas valsts pārvaldē
FOTO. Latvijas hokejisti pasaules čempionāta spēlē uzvar Norvēģiju
“Piekto kolonnu nevaram atļauties!” Saruna ar rakstnieku Māri Bērziņu
Pavļuts: Koalīcijā pastāv uzskats par Vitenbergu kā salīdzinoši vāju ministru
23:00
Stāvoklis Ukrainas frontē: Ienaidnieks centās cīnīties Ternovas ciemata tuvumā, bet neveiksmīgi
22:35
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 16. maijā
22:30
Juris Lorencs: Nemirstīgais purkšķis, apgrieztais Melnā gulbja efekts un Jevgeņija Karlsone
Mūziķis Aišpurs par karu Ukrainā: “Ir sajūta, ka tavu brāli sit!”
“Sodot” NA par šantāžu, Kariņš pieprasa izvirzīt jaunu ekonomikas ministru
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Klementjevs: Iekšlietu ministres demisija ir muļķīgs lēmums, kā vietā būtu jādomā par gatavošanos apkures sezonai
Putins: Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO nav drauds Krievijai, bet var izprovocēt atbildi
LVSADA plāno pieteikt streiku, pieprasot palielināt mediķu atalgojumu
Zināms par cik tūkstošiem eiro atjaunos Rīgas vecāko strūklaku Vērmanes dārzā
“Esmu viens no vislielākajiem dundukiem.” Sabiedrībā populāri cilvēki atklāj, kā tikuši apkrāpti internetā
Kam pēc Golubevas demisijas tiks uzticēti iekšlietu ministra pienākumi?
Kā šajos laikos veidot uzkrājumus? Praktiski ekonomista ieteikumi
Krievijas vēstniecībai nosūtīta nota par vienošanās panta saistībā ar memoriālo būvju uzturēšanu apturēšanu
“Jau gadu desmitus gaidu, kad materializēsies tā nevienam neredzamā “politiskā atbildība””. Soctīklotāji par Golubevas demisiju
Plešs: Premjera “piekāpšanās NA ultimātiem” ir valdību destabilizējoša
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Oleksijs Rezņikovs: Ukrainai sākas jauns kara posms
FOTO, VIDEO. Mika pārspēja pat “Superbowl” šovu! Soctīklotāji sajūsmā par vienu no spilgtākajiem „popūrijiem” Eirovīzijas vēsturē
Apšaudēs Kalifornijā un Brazīlijā nogalināti pieci cilvēki
Krista Draveniece: Neļķu traktors, Ukrainas māšu himna un kiberuzbrukums
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Ilze Roķe: Ukraiņu producents man teica, ka Rīgā ir pārāk liela tolerance pret prokremliski noskaņotiem krievvalodīgajiem
FOTO. Skrējēji ieņem galvaspilsētu: Kā šogad noritējis Rimi Rīgas maratons?
FOTO, VIDEO. Kā teica Reiniks – “diez cik diskobumbas tika izjauktas šī gada tērpu dēļ!” Eirovīzijā šogad gribēja mirdzēt teju katrs
Mangaļsalas noslēpumi un Padomju māksla Mežgarciemā. Cilvēki arvien vairāk interesējas arī par mūsu militāro mantojumu