Uzņēmējs Kaspars Elarts.
Uzņēmējs Kaspars Elarts.
Foto: ekrānuzņēmums

Latvietis pamet darbu Nīderlandē un atgriežas Latvijā: “Visur citur tu esi viesstrādnieks!” 22

Uzņēmējs Kaspars Elarts ir viens no tiem latviešiem, kurš 2008.gada krīzes laikā pameta Latviju un devās strādāt uz ārzemēm. Viņš nonāca Nīderlandē, kur no viszemākās pozīcijas sāka strādāt industriālo iepakojumu ražotnē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

Pēc astoņiem gadiem un straujas karjeras izaugsmes, Kaspars tomēr nolēma atgriezties mājās.

“Viens no iemesliem bija tāds, ka Nīderlandē man vairs nebija, kur augt. Biju sasniedzis augstāko punktu. Biju iepirkšanas – pārdošanas daļas menedžeris,” – stāsta Kaspars. – “Nolēmu atgriezties mājās un mēģināt atvērt uzņēmumu Latvijā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš nodibināja uzņēmumu “Latvia Packing” un sāka ražot koka paletes un palešu blokus – saliekamas koka kastes, kuras var ērti izmantot produktu pārvadāšanai, piemēram, furgonos.

Sākotnēji jaundibinātajā uzņēmumā strādāja vien trīs cilvēki un viss tika darīts ar rokām.

Taču tā kā pieprasījums pēc saražotā auga, drīz vien uzņēmums arī paplašinājās un tagad Dobeles novadā Kaspars nodarbina 22 cilvēkus un 95% no produkcijas tiek eksportēta uz ārzemēm.

Kaspars zina stāstīt, ka Latvijā darbojas dažādi biznesa inkubatori, kur ļoti noderīgus padomus un ieteikumus sniedz jaunajiem uzņēmējiem, kā arī finansiālu atbalstu.

Par piedzīvoto Nīderlandē un lēmumu atgriezties mājās, Kaspars stāsta: “Visur citur tu esi viesstrādnieks. Vienalga, cik gadus tu tur strādā – desmit vai divdesmit, tu esi viesstrādnieks. Atgriežoties mājās, tev ir iespēja komunicēt savā valodā, būt kopā ar draugiem, vecākiem, visiem. Daudzi pamet Latviju un brauc strādāt uz ārzemēm lielāku algu dēļ, tomēr es uzskatu, ka arī Latvijā ir iespējams nopelnīt.”

Kaspars Elarts stāsta par savu pieredzi raidījumā “Rīga Panorāma”:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.