Ekonomika
Bizness

Latvija kā viena no pirmajām saņem licenci rīkot “Expo 2020” Dubaijā0

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) informē, ka Latvija kā viena no pirmajām valstīm, 6.martā, saņēmusi oficiālo licenci “Expo 2020” Dubaijā organizēšanā, tādējādi saņemot rīkotāju akceptu dalības nodrošināšanai.

Licence paredz, ka Latvija savā paviljonā var uzsākt būvniecību un ekspozīcijas organizēšanu, organizēt pasākumus un notikumus, kā arī nodarboties ar ēdienu, dzērienu un suvenīru tirdzniecību.

“Esam patiesi lepni, ka tik daudzu valstu vidū, esam jau saņēmuši licenci, lai turpinātu veiksmīgi uzsākto gatavošanos Expo 2020 Dubaijā,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs un “Expo 2020” komisārs Jānis Endziņš.

“No organizatoriem jau saņemti ļoti atzinīgi vārdi par izvēlēto paviljona arhitektūru un plānotajām aktivitātēm tajā, tādēļ esam pārliecināti, ka parādīsim Latviju no vislabākās puses, un uzņēmēji, kā arī sabiedrība būs ieguvēji ilgtermiņā.”

LTRK deleģējuma līgumu par “Expo 2020” Dubaijā organizēšanu ar Ekonomikas ministriju noslēdza tikai 14.novembrī, nekavējoties uzsākot gatavošanos nozīmīgajam notikumam.

Pašreiz izvēlēts paviljona mets, kā arī tiek risināti citi jautājumi, tostarp sarunas ar dažādiem uzņēmumiem par viņu iesaisti procesos, papildu finansējuma piesaiste, utt.

“Expo 2020” Dubaijā būs līdz šim lielākais un iespaidīgākais Expo, piedaloties vismaz 190 valstīm.

Vairāku gadu garumā veidotas veiksmīgas attiecības ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem un visu reģionu kopumā, būtiski audzējot eksportu, kas mērāms daudzos desmitos miljonu.

Latvijas mērķis piedaloties “Expo 2020” Dubaijā ir palielināt eksportu, kā arī veicināt valsts atpazīstamību kopumā.

“Expo 2020” Dubaijā paredzēts kā ievērojams notikums ne tikai Apvienotajos Arābu Emirātos, bet visā Tuvo Austrumu, Āfrikas un Āzijas reģionos, aptverot 3,2 miljardus iedzīvotāju.

Tādējādi ieinteresējot visas pasaules iedzīvotājus, jo organizatori plāno, ka pusgada garumā Expo 2020 apmeklēs vismaz 25 miljoni cilvēku, no kuriem 70% paredzams, ka būs ārvalstnieki.

Tieši tādēļ šī ir veiksmīga platforma, lai veidotu sadarbību Latvijas uzņēmējiem dažādu pasākumu ietvaros, stāstot par saviem produktiem un pakalpojumiem pasaules mērogā.

“Expo 2020” Dubaijas devīze ir: “Savienojot prātus, radīt nākotni” (Connecting minds, creating the future). Izstādes apakštēmas ir: Ilgtspēja, Iespēja un Mobilitāte. Latvijas paviljons izvietots Mobilitātes zonā.

Saistītie raksti

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi.

Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Vai finanšu pratībā mīņājamies uz vietas
22 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vienpadsmit mēnešos no Latvijas izveda par 12,1% vairāk alkoholisko dzērienu
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
INFOGRAFIKA. Kaimiņvalstīs sarūk dīzeļdegvielas cena, Rīgā nemainās 2
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
“Mums trūkst ap 30 darbinieku.” Apsardzē ienāk mākslīgais intelekts
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Merzļikins jau sāk uzlabot Irbes ierakstus NHL
29 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Kijevā nogādāti Irānas aviokatastrofā bojāgājušo ukraiņu pīšļi
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Aukstākā būs nakts uz ceturtdienu: laika prognoze nedēļai
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas volejbolistiem rūgti pārsteigumi Ēģiptē – tiek lūgta tautiešu palīdzība
4 stundas