Covid-19 izplatība Ķīnā

Latvijā parādījies jaunais Covid-19 paveids “Pirola”, liecina notekūdeņu monitoringa dati 176

Nesenie notekūdeņu monitoringa dati liecina, ka Latvijā parādījies arī jaunais Covid-19 BA.2.86 paveids “Pirola”, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums 1
Lasīt citas ziņas

SPKC informē, ka šogad rudens vīrusu sezonā novērojams Covid-19 saslimstības pieaugums. Pieaug ar Covid-19 inficēto skaits, tādējādi arī veikto testu skaits slimnīcās palielinās.

Tāpat arī redzams, ka stacionāros palielinās saslimušo skaits ar smagu slimības gaitu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Lai pasargātu sevi no smagas slimības gaitas, SPKC aicina iedzīvotājus, jo īpaši riska grupās esošos, vakcinēties. Iedzīvotājiem pieejamas “BioNTech Pfizer” vakcīnas “Comirnaty Omicron XBB.1.5”, kuras pielāgotas pašlaik izplatītākajiem Covid-19 vīrusa “Omicron” paveidiem.

Esošās vakcīnas ir pietiekami efektīvas arī pret “Pirola” paveidu.

SPKC skaidro, ka sezonālo vakcināciju pret Covid-19 infekciju ieteicams veikt laicīgi. Vispiemērotākais laiks būtu no septembra līdz decembrim, tomēr vakcināciju drīkst veikt arī pēc tam, kaut saslimstība ar Covid-19 jau būs pieaugusi vēl vairāk. Ir svarīgi, lai vakcīna būtu laikus nostiprinājusi organisma aizsardzību pret smagu slimības gaitu, tāpēc vakcināciju nedrīkstētu atlikt līdz brīdim, kad saslimstība būs plaša un nonākšana saskarē ar vīrusu ļoti iespējama.

Viena vakcīnas deva jāsaņem vismaz 12 mēnešus pēc iepriekšējās vakcīnas devas. Tomēr, ja cilvēkam ir 65 gadi un vairāk, bet ir vairākas hroniskas slimības, tad intervāls no iepriekšējas Covid-19 vakcinācijas var būt arī mazāks, proti, seši mēneši.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret Covid-19 īpaši rekomendēta visiem iedzīvotājiem vecumā no 65 gadu vecuma, pieaugušajiem ar nopietnām hroniskām blakusslimībām, vidējas vai augstas imūnsupresijas pacientiem, tajā skaitā pusaudžiem un bērniem no sešu mēnešu vecuma, grūtniecēm.

Reklāma
Reklāma

Aktuālie vakcinācijas statistikas dati liecina, ka pret Covid-19 šoruden vakcinējušies jau vairāk nekā 22 000 cilvēku. Visaktīvāk pret Covid-19 pašlaik vakcinējas cilvēki ar hroniskām slimībām, sociālās aprūpes centru klienti, seniori, ārstniecības personas un grūtnieces.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt