Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijā sākta cietumos ieslodzīto vakcinācija pret Covid-19 6

Pievieno LA.LV

Latvijā sākta cietumos ieslodzīto vakcinācija pret Covid-19, aģentūra LETA noskaidroja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Kokteilis
Vai zināt, cikos piedzimāt? Atbilde var atklāt rakstura īpašības, kuras paši nebijāt pamanījuši
Dārzs
Magnijs slēpjas ne tikai tabletēs: šie 7 garšaugi ir vērtīgs papildinājums uzturam
TV24
Politiķi saplēšas TV24 priekšvēlēšanu debatēs
Lasīt citas ziņas

Vakcināciju veic ieslodzījuma vietu ārstniecības personāls.

Pārvalde uzskata, ka ieslodzīto vakcinācija ir īpaši svarīga, jo Covid-19 infekcijas izplatības dēļ ieslodzījuma vietas ir būtiska riska zona, ņemot vērā ieslodzījuma vietu infrastruktūru un ieslodzījuma izpildes īpatnības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vakcinētas tiek tās ieslodzītās personas, kuras piekritušas potēšanai. Kopumā ieslodzījumā vietās atrodas aptuveni 3000 ieslodzīto.

Ja infekcija nokļūs ieslodzīto vidē, tā izplatīsies daudz straujāk nekā sabiedrībā kopumā, kas savukārt var destabilizēt visas sabiedrības veselības aprūpi, ņemot vērā potenciāli lielo pacientu skaitu, kas var nokļūt ārstniecības iestādēs.

Lai arī iepriekšējos mēnešos vairākos cietumos konstatēti Covid-19 uzliesmojumi un tika ieviesta karantīna, patlaban karantīna vēl līdz 21.maijam ir spēkā tikai Jelgavas cietumā. Tur patlaban inficēšanās konstatēta vien diviem ieslodzītajiem.

No 20.aprīļa sākta IeVP personāla vakcinācija. Kopumā ieslodzījuma vietu sistēmā strādā aptuveni 2500 darbinieki. Nodarbinātie piesakās vakcinācijai manavakcina.lv un veic vakcināciju noteiktās veselības aprūpes iestādēs vai vakcinācijas centros.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI