Ārsti Obuhovas pilsētas slimnīcā Ukrainā cenšas palīdzēt nieru slimniekam apstākļos, kad ir pārtraukumi elektrības un ūdens apgādē.
Ārsti Obuhovas pilsētas slimnīcā Ukrainā cenšas palīdzēt nieru slimniekam apstākļos, kad ir pārtraukumi elektrības un ūdens apgādē.
Foto: Gleb Garanich/REUTERS/SCANPIX

Latvijas ārsti Ukrainā līdz šim apmācījuši vairāk nekā 100 anesteziologus reanimatologus 20

Latvijas ārsti Ukrainā līdz šim apmācījuši vairāk nekā 100 anesteziologus reanimatologus, un apmācības plānots turpināt, aģentūru LETA informēja SIA “Rīgas 1.slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Medne.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Latvijas ārsti darbojās Ivanofrankivskas pilsētā apgabala slimnīcā, kas uzņem pacientus galvenokārt pēc frontē gūtiem ievainojumiem, kuriem sniegta pirmreizējā ķirurģiskā palīdzība, bet bieži vien jāveic atkārtotas operācijas.

Latvijas anesteziologi reanimatologi Ukrainā ieradās otro reizi pēc Ukrainas reģionālās anestēzijas asociācijas uzaicinājuma. Tika organizēti trīs dienu kursi, lai ukraiņu speciālistiem iemācītu pamatprasmes reģionālajā anestēzijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kursus apmeklēja 50 ārsti klātienē un 70 mācījās attālināti. Notika gan lekcijas, gan praktiskās nodarbības un darbs operāciju zālē. Īpaši jaunie ārsti rezidenti bija ļoti ieinteresēti apgūt modernākos algoritmus un paņēmienus.

Ivanofrankivskas slimnīcā pacienti lielākoties ir jauni cilvēki, daudzi bez rokām, kājām, izkropļotām sejām. Tie ir frontē izdzīvojušie, kuriem pēc ārstēšanas būs nepieciešama rehabilitācija.

Uz Ukrainu bija devies Rīgas 1.slimnīcas ārsts anesteziologs reanimatologs Edgars Vasiļevskis kopā ar kolēģiem – Latvijas Anesteziologu un Reanimatologu Asociācijas prezidenti, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes profesori anesteziologu reanimatologu Ivetu Golubovsku un LU Medicīnas fakultātes profesoru anesteziologu reanimatologu Alekseju Miščuku.

Kā informēja Medne, Rīgas 1.slimnīcas Anestezioloģijas, Intensīvās terapijas un sāpju klīnikas ārsti anesteziologi reanimatologi, vadoties pēc operācijas veida, pielietotās ķirurģijas metodes un pacienta vispārējā veselības stāvokļa, aizsargā cilvēka organismu no sāpju un stresa nevēlamās ietekmes, rada optimālus apstākļus operācijas veikšanai. Darbā tiek pielietotas vispārējās, lokālās un reģionālās anestēzijas metodes, pēcoperācijas sāpju ārstēšanas metodes. Intensīvās terapijas nodaļā tiek veikts pacientu veselības stāvokļa monitorings pēcoperācijas periodā diennakts režīmā.

Uz klīnikas bāzes izveidotajā Sāpju centrā pacientam iespējams saņemt palīdzību akūtu un hronisko sāpju gadījumā. Pacientus konsultē augsti kvalificēti algologi anesteziologi, tie nosaka blokādes nepieciešamību, pamatojoties uz izmeklējumiem un pacientu sūdzībām.

Rīgas 1.slimnīcas plānos ir Atmodināšanas telpas projekts, kuru īstenojot būs iespējams anesteziologu reanimatologu praktisko apmācību veikt slimnīcas Operāciju blokā.

Līdz šim reģionālo anestēziju lieto vien ap 20% no karā klātesošajiem ārstiem, jo trūkst zināšanu šo tehniku lietošanā, lai arī modernā ultrasonogrāfijas aparatūra ir sagādāta. Pamatojoties uz lielo interese no ukraiņu ārstu puses, kursu organizēšana tiks turpināta.

Reklāma
Reklāma

Rīgas 1.slimnīca ir Rīgas pašvaldībai pilnībā piederoša medicīnas iestāde. SIA “Rīgas 1. slimnīca” reģistrēta 199.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7 288 998 eiro.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju, slimnīcas apgrozījums 2022.gadā bija 25,76 miljoni eiro, bet peļņa 290 000 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.