Mārtiņš Gulbis pie Latvijas dāmu basketbola izlases stūres debitējis ar pamatīgu zaudējumu.

Latvijas sieviešu basketbola izlase, galvenā trenera amatā debitējot Mārtiņam Gulbim, ceturtdien cieta pamatīgu zaudējumu 2021.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Latvijas izlase I apakšgrupas cīņā savā laukumā ar rezultātu 65:83 (18:21, 9:23, 13:19, 25:20) kapitulēja Horvātijai.

Mājiniecēm ar 15 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Kristīna Vītola, 17 punktus guva Elīna Dikaioulaku, bet pa astoņiem punktiem bija Katei Krēsliņai un Ilzei Jākobsonei, kura arī atzīmējās ar astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Viena no Latvijas izlases līderēm Aija Putniņa elkoņa savainojuma dēļ palika ārpus pieteikuma, kamēr Kitija Laksa vēl neatgriezās laukumā. Ar savainojumu spēlēja komandas kapteine Aija Klakocka.

Tikmēr debiju Latvijas izlasē piedzīvoja Laura Meldere un Vanesa Jasa.

Horvātijas izlasē ar sešiem precīziem tālmetieniem un 27 punktiem atzīmējās Ivana Dojkiča, bet 13 punkti un 13 bumbas zem groziem bija Anai Marijai Begičai.

Pirmajā ceturtdaļā pretiniecēm bija pārsvars cīņā zem groziem, kas palīdzēja gūt punktus no soda laukumu. Vienubrīd Latvijas deficīts sasniedza sešus punktus (4:10), bet pirmais ceturksnis tika zaudēts ar 18:21.

Otro ceturtdaļu viešņas iesāka ar diviem precīziem tālmetieniem, kas ļāva panākt deviņu punktu pārsvaru. Ar nekļūdīgu metienu atbildēja Brumermane, bet turpinājumā horvātietes guva vēl sešus punktus pēc kārtas (33:20), bet pirmo puslaiku uzvarēja pat ar 17 punktu pārsvaru (44:27).

Trešajā ceturtdaļā latvietes epizodiski rādīja labu sniegumu, taču atkal pievīla metienu precizitāte un spēles priekšpēdējā desmitminūte tika uzsākta ar 23 punktus deficītu (40:63). Ceturtajā nogrieznī viešņu pārsvars tika nedaudz samazināts un noritēja cīņa par mazāku deficītu, kas varbūt būs izšķirošs divu spēļu summā. Mačam noslēdzoties, tablo vēstīja 83:65 Horvātijas labā.

Latvijas basketbolistes EČ kvalifikācijas spēlē zaudē Horvātijai

Svētdien Latvija viesosies pie Ziemeļmaķedonijas, kas ceturtdien viesos ar 40:105 kapitulēja Vācijai.

Finālturnīrā iekļūs katras grupas uzvarētāja, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas. Tā kā grupās ir dažāds komandu skaits, nosakot labākās otro vietu ieguvējas, tiks ņemti vērā rezultāti pirmo triju grupas vienību starpā.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks Spānijā un Francijā.

2019.gada EČ, kas daļēji notika Latvijā, Latvijas valstsvienība ieņēma 11.vietu, taču spēlēja jau astotajā finālturnīrā pēc kārtas. Kopumā deviņas reizes Latvijas sieviešu izlase ir piedalījusies kontinenta labāko komandu turnīrā, augstāko vietu izcīnot 2007.gadā Itālijā – ceturto.

Gulbis augustā tika apstiprināts sieviešu izlases galvenā trenera amatā. Viņš amatu apvieno ar darbu Latvijas komandā “Jūrmala”/”Betsafe”, kuru vada trešo sezonu pēc kārtas. Gulbim amatā izlasē palīdz Ziedonis Jansons un Matīss Rožlapa.