Latvijas Jumiķu apvienības vadītājs: Latvijā jau ir pirmie gadījumi, kad saules paneļi uz jumta ir aizdegušies paši no sevis 73

“Ja mēs runājam par saules paneļiem un bitumena segumu, jums jārēķinās, ka bitumena segumi ļoti uzkarst,” tā brīdināja Latvijas Jumiķu apvienības valdes priekšsēdētājs un jumiķa amata meistars Armands Liede TV24 raidījumā “Uz līnijas”, stāstot par saules paneļu uzstādīšanu uz ēku jumtiem.

Reklāma
Reklāma
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Un tajā brīdī, kad uzkaršanas temperatūra sasniegs 80 grādus [pēc Celsija], tad jūsu saules paneļi vairs nestrādās! Tie vienkārši atslēgsies. Tas nozīmē to, ka saules paneļiem vislabāk patīk, ja tiem tā temperatūras robeža ir līdz 50 grādiem. Ja ir augstāk, tad tur jau ir zināmas problēmas,” skaidroja Liede.

Savukārt otra lieta, ko eksperts vēlējās uzsvērt, ir saistīta ar bitumena šindeļa jumtiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Daudzi paneļus montē pa tuvu. Pēc normatīviem tiem jābūt no degošajām jumta plaknēm vismaz 10 cm nost! Ja jūs uztaisīsiet 5 cm, tad Latvijā ir jau pirmie gadījumi, kad saules paneļi ir paši aizdegušies. Nu pieņemsim, uznāca krusa un iesita kādu robu, šūna sāka uzkarst. Un šajā gadījumā, ja tā šūna uzkarst, tad tā var arī aizdegties! Ir bijuši gadījumi, kur īstenībā bijušas lielas problēmas ar dzēšanu, jo ir jautājums – kā jūs atslēgsiet paneli? Tur ir jābūt speciālām putām, ar ko viņi pārklāj šo te paneli, lai tādā veidā tas vairs neražo elektrību, un tikai tad jūs varat sākt dzēst ēku,” norādīja Latvijas Jumiķu apvienības valdes priekšsēdētājs Liede TV24 raidījumā “Uz līnijas”.

Liede uzsvēra, ka līdz ar to saules paneļu uzstādīšana uz ēku jumtiem nav nekāds joks, bet gan nopietna lieta. “Tas nav tā pa jokam! Tas ir tā pa nopietno. Tas, ka mēs visi tā maucam virsū…” piebilda Liede, vēl sīkāk TV24 raidījumā “Uz līnijas” stāstot, ar kādām problēmām un riskiem ugunsdzēsēji saskaras, dzēšot ugunsgrēkus uz ēku jumtiem, uz kuriem ir uzstādīti saules paneļi.

Plašāk skatieties pievienotajā video! 

Pilnu TV24 raidījumu “Uz līnijas” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.