“To mēs nedrīkstam pieļaut!” Zemkopības ministrs pārliecināts, ka saules paneļu parkiem nevajadzētu būt lauksaimniecības zemēs 0

“Saules paneļu parkiem nevajadzētu būt lauksaimniecības zemēs,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” atzina zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS), diskutējot par saules paneļu parku izvietošanu Latvijas teritorijā un zemes privatizācijas regulējumu likumdošanā.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Viens jūrā pazudušais ūdensmotociklists atrasts dzīvs. Otra meklēšana turpinās 45
Lasīt citas ziņas

“Šobrīd Saeimā ir atvērts likums “Par zemes privatizāciju” lauku apvidos. Šis likums faktiski beidzot būtu jāizbeidz un tās normas jāieliek zemes pārvaldības likumā, jo privatizācija beidzās jau pirms daudziem, daudziem gadiem…Šajā sakarā sākās diskusijas par tiem saules paneļu parkiem. Tur es pilnībā piekrītu – tiem nevajadzētu būt lauksaimniecības zemēs. Es teiktu, tajās lauksaimniecības zemēs, kuras ir auglīgas un labi izmantojamas ražosanai,” sacīja Krauze.

Turklāt, pēc Krauzes domām, Latvijā ir pietiekami daudz tādas zemes platības, kas ir “aizaugušas ar kārkliem”, un, kur ir praktiski “plika smilts”, kas īsti lauksaimniecības darbiem neder.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tādās platībās, kur ir ļoti zema zemes vērtība ballēs, respektīvi, ballēs nosaka zemi, cik tā ir laba un kāda ir tās kvalitāte. Šādās neauglīgās un aizaugušās zemēs, kur ir kārkli, kur varbūt ir kādas mitrākas vietas, es domāju, ka tur var likt ļoti daudz šos saules paneļus! Es pilnīgi piekrītu, ka labās lauksaimniecības zemēs šādus [saules paneļu] parkus veidot nevajadzētu, jo tās mēs varam izmantot produkcijas ražošanai,” pārliecinoši norādīja zemkopības ministrs Krauze TV24 raidījumā “Uz līnijas”.

Vēl viena lieta, kas jāsakatās šajā kontekstā, lai netiktu “kropļots tirgus”, piebilda Krauze. “Mēs zinām, ka kādreiz biogāzes ražotāji ļoti dempingoja ar cenām un maksāja lielas naudas par to, ka viņi var iznomāt zemes. Tāpat šinī gadījumā ar saules paneļu parkiem. Esmu saņēmis tādu informāciju, ka atsevišķās vietās šīs te nomas maksas ievērojami pārsniedz tās, ko var samaksāt lauksaimnieki. Piemēram, ražojošs lauksaimnieks piena vai citā nozarē, – viņš tiek lēnām spiests ārā, un tas nav pareizi! Tāpēc mēs šeit noteikti meklēsim risinājumu,” solīja Krauze.

Zemkopības ministrs Krauze norādīja, ka tuvājā laikā arī iesniegs savus priekšlikumus par šo lietu. “Mana doma ir nevis iesniegt priekšlikumu, kas ir ļoti plašs un skar zemes iegādes jautājumu, bet gan šobrīd atrisināt šo situāciju, ka ļoti daudz platības tiek aizņemtas ar šiem saules paneļiem, un, ka tās izņem no godīgiem lauksaimniekiem, kuri cenšas nopelnīt savu ikdienišķo maizi, atņem zemi. Un, piemēram, Latvijā ir reģioni, kur jau dažam zemniekam būtu jāpārtrauc vai būtiski jāsamazina ražošana, un to mēs nedrīkstam pieļaut,” skaidroja Krauze TV24 raidījumā “Uz līnijas”, diskutējot par saules paneļu uzstādīšaanu lauksaimniecībai derīgās zemes platībās.

Pilnu TV24 raidījumu “Uz līnijas” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI