Lauksaimnieki ar mago tehniku pulcējas Ilūkstes novada Pilskalnē, lai dotos protesta braucienā, kura mērķis ir paust neapmierinātību par gaidāmo administratīvi teritoriālo pašvaldību reformu, pa reģionālas nozīmes autoceļu no Pilskalnes uz Sventi.
Lauksaimnieki ar mago tehniku pulcējas Ilūkstes novada Pilskalnē, lai dotos protesta braucienā, kura mērķis ir paust neapmierinātību par gaidāmo administratīvi teritoriālo pašvaldību reformu, pa reģionālas nozīmes autoceļu no Pilskalnes uz Sventi.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

“Latvijas lauksaimnieku pacietības mērs ir pilns, un tas aumaļām līst pāri malām,” lauksaimnieki 16 Latvijas pilsētās rīkos protestus 119

Lauksaimnieki šodien 16 Latvijas pilsētās rīkos protestus, aģentūru LETA informēja biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Lasīt citas ziņas

Protesti notiks Liepājā, Saldū, Talsos, Tukumā, Kuldīgā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Jēkabpilī, Aizkrauklē, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Gulbenē, Limbažos un Ogrē. Biedrības pārstāvji brīdina, ka protestu norisē tiks izmantota arī lauksaimniecības tehnika, līdz ar to ir jārēķinās ar iespējamiem satiksmes ierobežojumiem.

Protestu dalībnieki protestu sākumu punktos pulcēsies no plkst.10, bet protestu sākums, katrā pilsētā dodoties pa savu maršrutu, būs plkst.11.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norāda, ka pirmajā posmā protesti plānoti miermīlīgi, lauksaimniekiem pulcējoties katra Latvijas reģiona iepriekš definētās lokācijās. “Protestu laikā mēs aicinām protesta dalībniekus netraucēt operatīvā transporta kustībai un ievērot miermīlīgu pārvietošanos ar lauksaimniecības un cita veida tehniku,” viņš norāda.

Tostarp Liepājā lauksaimnieku pulcēšanās notiks pie “Linas Agro” centra “Grobiņa” un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Durbes grauds”, Saldū – pie lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” Saldus punkta, Talsos – laukumā pie “Wurth”.

Tukumā pulcēšanās notiks uz ceļiem P104 un P98, pie apļiem, Kuldīgā – laukumā pie Ventas tilta, Jelgavā – pie “Latraps” Elejas punkta, Dobelē – uz Īles ceļa pie “HG Farming”, Bauskā – pie lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Saimnieks-V”, Jēkabpilī – pie “Latraps” Jēkabpils punkta.

Lauksaimnieku pulcēšanā Aizkrauklē notiks pie Kokneses Tīnūžu ceļa apļa, Daugavpilī – pie “Latraps” Daugavpils punkta, Rēzeknē – pie AS “Rēzeknes dzirnavnieks”, Valmierā – pie lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Vaks”, Gulbenē – pie “Vaks” Gulbenas punkta, Limbažos – pie Skultes “Elagro Trade”, bet Ogrē – pie Ogresgala viadukta.

Lazdiņš iepriekš aģentūrai LETA pauda, ka kopš pagājušā gada novembra lauksaimnieku ārkārtas sapulces, kurā lauksaimnieki iesniedza Zemkopības ministrijai un ministram Armandam Krauzem (ZZS) prasības nozares sakārtošanai, līdz šim ir izpildīta tikai viena.

“Latvijas lauksaimnieku pacietības mērs ir pilns, un tas aumaļām līst pāri malām. Ar nožēlu jāatzīst, ka esošās valdības sastāvs īpaši izceļas ar savu aroganci un vienaldzību,” uzsver Lazdiņš.

Protesta laikā zemnieki vēlas panākt Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītēja importa aizliegumu bez pārejas perioda, 5% samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes atjaunošanu Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām dārzeņiem, birokrātijas mazināšanu lauksaimniecības nozarē, plašāku pieeja aprdošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmām, kā arī atteikšanos no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem zemes lietošanas ierobežojumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.