Edgars Čerkovskis
Edgars Čerkovskis
Publicitātes foto

“Lielākā daļa pat nesaprot, kā rēķinus apmaksāt!”: Čerkovskis skaidro sabiedrības izpratni par enerģētiku 122

“Jāsāk ar izglītību, pirmkārt, vai sabiedrība orientējas tajā, kas vispār ir enerģētika? Diemžēl statistika pierāda, ka izpratne ir diezgan vāja,” TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” komentāru sniedz Edgars Čerkovskis, Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas “Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība” direktors, ekonomists, Eiropas Komisijas eksperts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka mēs sāktu iztaujāt ļaudis uz ielas, kāda ir starpība starp kurināmajiem, kur mēs tos iegūstam, kā veidojas elektrība? Lielākā daļa nevarētu atbildēt.

“Ja mēs runājam par jauniešiem, lielākā daļa pat nesaprot vispār kā rēķinus apmaksāt, mēs zinām to reālo situāciju,” Čerkovskis uzskata.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunajā izglītības standartā izpratne par enerģētiku kā nākotnes ilgtspējīgu attīstību, nākotnē ir iekļauta.

“Pēc pieciem, sešiem gadiem tā laika jaunieši jau varētu godprātīgāk izturēties pret terminu, ko mēs saprotam ar vārdu enerģētika, jo skaidrs, ka enerģētika ir katras valsts mugurkauls,” viņš teic.

Eiropas Komisijas eksperts arī norāda, ka dažādos plānos jau ierakstītais ir skaists, bet reālā situācija krasi atpaliek no valsts plāniem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.