Publicitātes foto

Liepājas muzejā jauna, krāšņa ekspozīcija 0

No 20. decembra Liepājas muzejā būs atvērta Liepājas muzeja 90 gadu jubilejai veltītā, jaunizveidotā ekspozīcija “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, portālam LA.lv pastāstīja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

Ekspozīcijā, kuru veidojuši Liepājas muzeja speciālisti sadarbībā ar mākslinieku un scenogrāfu, Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas katedras vadītāju Kristianu Brekti, varēs iepazīt 19. gadsimta Dienvidkurzemes etnogrāfijas liecības, sētas tradicionālo iekārtojumu, darba dzīvi, tautastērpus.

Ekspozīcijā parādīts pirts, klēts, rijas, smēdes, saimes istabas iekārtojums, Rucavas keramikas paraugi un kāzu godu tradīcijas. Tā veidota, godinot iepriekšējo paaudžu muzeja darbinieku un īpaši ilggadējā muzeja direktora Jāņa Sudmaļa veikumu, vācot, pētot, krājot Dienvidkurzemes etnogrāfiskās bagātības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunizveidotajā ekspozīcijā būs skatāmi vairāk nekā 300 etnogrāfisku priekšmetu, kas papildināti ar dažādiem vizuāliem un skaņu interaktīviem elementiem. Veidojot ekspozīciju, muzeja krājumā saņemti vairāki nozīmīgi etnogrāfijas priekšmetu jaunieguvumi.

Ekspozīcijā atklāsies īpašā pirts, klēts, rijas, smēdes vieta Dienvidkurzemes sadzīvē. Ekspozīciju par pirti papildina jaunu māmiņu izskandētas tautas dziesmas par pirtīžu norisēm, bet stāstu par kalējiem pavadīs smēdē raksturīgās dzelzs kalšanas un zirga zviedziena skaņas.

Ekspozīcijā attēloti arī rijā un piedarbā izmantotie priekšmeti un stāstīts par tur notiekošajiem darbiem. Tāpat jaunajā ekspozīcijā parādīti skaistākie, formās un krāsās raksturīgākie Dienvidkurzemes keramikas paraugi, bet pie stellēs iekārtotā Pērkones brunču auduma ikviens apmeklētājs pats varēs izmēģināt roku.

Dienvidkurzemes novads aizņem plašu apgabalu Kurzemes dienvidrietumu daļā, ko mēdz dēvēt arī par Lejaskurzemi. Tās lauku sadzīvei raksturīga senu materiālās un garīgās kultūras elementu saglabāšana salīdzinoši ilgāk nekā citviet Latvijā.

Jaunizveidotajā ekspozīcijā ieeja ir bez maksas un turpmāk to varēs apmeklēt pastāvīgi. Janvāra ceturtdienās, 8., 15., 22. un 29. janvārī plkst. 17 ekspozīcijā “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs” notiks tikšanās ar ekspozīcijas autoriem un plašākas sarunas par tās tapšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.