Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltīts lāpu gājiens, 18.11.2023

FOTO, VIDEO. Liesmiņas izgaismo tumsu! Rīgas centrā tūkstošiem cilvēku devušies lāpu gājienā 154

Vairāki tūkstoši cilvēku sestdienas vakarā Rīga centrā devās tradicionālajā lāpu gājienā no Kārļa Ulmaņa pieminekļa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lasīt citas ziņas

Gājiena maršruts ir Raiņa bulvāris, Krišjāņa Barona iela, Aspazijas bulvāris, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris un Krišjāņa Valdemāra iela. Gājiens noslēgums plānots turpat, kur tas sākās – pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa.

Gājiena dalībniekiem rokās ir lāpas un daudziem arī Latvijas valsts karogi. Tiek atskaņotas patriotiskas latviešu dziesmas, kurām daudzi dzied līdzi. Gājienā devušies dažāda vecuma ļaudis, tajā skaitā daudz ģimeņu ar bērniem, daži līdzi paņēmuši arī suni. Gaiss smaržo pēc lāpu dūmiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cilvēki pārvietojas pa brauktuvi, taču ielās uz gājiena laiku ir ierobežota un slēgta transportlīdzekļu satiksme. Pasākumu uzrauga policijas darbinieki.

Lāpu gājieni un citas akcijas par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai sestdien notiek daudzviet Latvijā.

Šo valsts svētku pasākumu – lāpu gājienu – iedibināja, kā arī organizē “Nacionālā apvienība” (NA).

“Pasaulē ir vairāk nekā 7000 valodu, bet dzimtā valoda mums ir viena. Planētu apdzīvo ap 5000 tautu, bet tikai pāris simtiem ir sava valsts. Pasaule atrodas nedrošā pārmaiņu posmā, un ne viss ir vienkārši arī mūsu pašu zemē,” vietnē “Facebook” rakstīja NA līderis Raivis Dzintars (NA).

“Lai cik daudz nenoteiktības un neskaidrības būtu apkārt, par vienu esam un paliekam droši: Latvija ir mūsu mājas, ko mīlam. Latvija ir mūsu valsts, kas mums svēta. Mūsu atbildība ir to sargāt un celt,” uzsvēra NA pārstāvis Dzintars.

Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.