Linda Tunte: 15.maijam ir jābūt brīvdienai – tā ir daudz svarīgāka diena par daudzām citām 61
Linda Tunte

Man dēli ir tajā vecumā, kad jebkāda bildēšanās netiek akceptēta. Ak, pusaudži! Tāpēc ilustrācijai bilde kopā ar maniem vecākiem un brāli.

Šodien, 15.maijā, ir Starptautiskā ģimenes diena. Atcerējos, kā reiz žurnālistikas studiju laikā veicu ielu aptaujas, cilvēkiem vaicājot: “Kas jūsu dzīvē ir pats svarīgākais?” Absolūtais vairākums atbildēja, ka tā ir ģimene. Arī es atbildētu tieši tāpat.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Starptautiskā ģimenes diena ir svinama diena, ko pēc īpaša ANO lēmuma kopš 1994. gada atzīmē 15. maijā, Latvijā kopš 2007. gada.

Laikā, kad pasaulē ir tik daudz biedējošā, mulsinošā, nesaprotamā, neuzticīgā un satraucošā, ģimene ir kā patvērums, kurā vienmēr atrast sevi un sazemēties. Neticu, ka jelkāds man nepiekristu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tad kāpēc mēs šo nevarētu ieviest kā oficiālo brīvdienu? Lai svinētu šo pašu svētāko, lai atgādinātu sev, cik svarīgi ir būt kopā ar vismīļākajiem, lai vienkārši baudītu pavasari un kopā pavadītu dienu.

Ja būtu manā varā, es šodienu ne tikai piešķirtu brīvu, bet arī izsludinātu dažādas atlaides kafejnīcās, zoodārzos, muzejos utt., rosinot būt kopā, doties dabā un svinēt ģimenes.

Man no sirds ir paveicies būt divu dēlu mammai, bet ikdienā ne reizi vien jūtu sirdsapziņas pārmetumus, ka nesanāk kopā pavadīt tik daudz laika, cik gribētos un vajadzētu. Varētu jau vainot to, ka man patīk daudz strādāt, bet patiesībā tas mūsdienu ritms kopumā ir tāds, ka ir nemitīgi kaut kur jāskrien, jāpaspēj (ir taču jābūt apritē!), ne vienmēr atceroties patiešām būtisko. Ja būtu brīvdiena, varbūt vairāki no mums aizdomātos?

Bet, kamēr šī nav brīvdiena, nāksies vien katru brīvo dienu pasludināt par Ģimenes dienu un atbilstoši svinēt. To gan šodien visi varam apņemties! Lai skaista šī diena!

LA.LV Aptauja

Vai 15. maijam kā Ģimenes dienai būtu jābūt oficiālai brīvdienai?

  • Jā, jo ģimene ir lielākā vērtība
  • Nē, par daudz jau mums visādu svinamdienu
  • Man ir pilnīgi vienalga - brīvdiena vai nebrīvdiena

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.