Foto: AFP/Scanpix/LETA
pirms 9 dienas

Live Karš Ukrainā: Izjumā situācija ir tuvu apokaliptiskai 0

pirms 9 dienas 19:53

Starptautiskā Krimināltiesa plāno nosūtīt vairāk darbinieku uz Ukrainu

Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) virsprokurors Karims Hans plāno nosūtīt vairāk darbinieku uz Ukrainu, lai izmeklētu kara noziegumus Austrumukrainā.

Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Maijā SKT darbinieki veica plašu izmeklēšanu uz vietas Ukrainā. Tā bija lielākā misija, ko SKT jebkad veikusi notikumu vietā. Kopš tā laika Ukrainā tiek nodrošināta pastāvīga SKT klātbūtne, ANO Drošības padomes sēdē paziņoja Hans.

Viņš sacīja, ka SKT izmeklētāji rūpīgi strādā un apkopo faktus, lai atšķirtu patiesību no izdomājumiem.

Hans piebilda, ka līdz šim redzētā aina tiešām ir satraucoša.

“Es esmu bijis Ukrainā trīs reizes,” sacīja Hans, norādot, ka tur redzējis postu, ciešanas un ļaunumu.

pirms 9 dienas 17:41

Izjumā situācija ir tuvu apokaliptiskai

No Krievijas karaspēka atbrīvotajā Ukrainas pilsētā Izjumā situācija ir tuvu apokaliptiskai, paziņojis mēra vietnieks Volodimirs Macokins.

Foto: ZUMAPRESS/Scanpix/LETA

“[Pilsētas] centrālā daļa, augstceltnes – ja mēs žurnālistiem agrāk teicām, ka tās ir par 80% nopostītas, tad šodien es teiktu, ka tās ir par 90% nopostītas. Dzīvojamais sektors, privātais, vienstāvu, ir nedaudz labākā stāvoklī, bet vēl ir jāveic izpētes darbi par reālo situāciju. Pilsētas centrālajā daļā šodien cilvēki nedzīvo, tur dzīvot nav iespējams, jo tur viss ir izpostīts,” sacīja Macokins.

Pilsētā nav elektrības, nedarbojas ūdensvads un kanalizācija. Gāze tiek piegādāta tikai vienam pilsētas rajonam, taču tādā režīmā, ka tējkannas uzvārīšana prasa 20 minūtes.

Pēc Macokina teiktā, no iedzīvotāju evakuācijas pirms ziemas nevarēs izvairīties.

Pilsētā paliek līdz 17 000 cilvēku, no kuriem pusotrs tūkstotis ir bērni.

pirms 10 dienas 17:39

Zelenskis: Neticu, ka Putins pielietos kodolieročus

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis netic, ka starptautiskā sabiedrība ļaus Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pielietot kodolieročus.

Šādu pārliecību Zelenskis pauda intervijā vācu izdevumam “Bild”.

“Es neticu, ka viņš pielietos šos ieročus. Es neticu, ka pasaule ļaus viņam pielietot šos ieročus,” sacīja prezidents, vienlaikus atzīstot, ka zināmi riski pastāv.

“Mēs nespējam ieskatīties galvā šim cilvēkam, riski ir,” sacīja Zelenskis.

“Rīt Putins var pateikt – bez Ukrainas mēs arī gribam daļu Polijas, pretējā gadījumā mēs pielietosim kodolieročus. Mēs nevaram iziet uz tādiem kompromisiem,” uzsvēra Ukrainas prezidents.

Trešdien gaidāma Zelenska uzstāšanās ANO Ģenerālajā asamblejā. Tā notiks videoformātā.

pirms 10 dienas 13:01

Nopludinātas pirmās Krievijas pavēstes

pirms 10 dienas 11:16

Krievijas karaspēks atkal apšaudījis Zaporižjas AES

Krievijas karaspēks naktī atkal apšaudījis Zaporižjas atomelektrostaciju (AES), trešdien paziņojis Ukrainas valsts atomenerģētikas uzņēmums “Enerhoatom”.

Uzbrukumā bojāta elektrolīnija spēkstacijā, un tādēļ apstājušies vairāki transformatori sestajā reaktorā, uz īsu laiku iedarbinot rezerves ģeneratorus, pavēstīja “Enerhoatom”.

Pēc uzņēmuma sniegtās informācijas, radiācijas līmenis uzbrukuma rezultātā nav paaugstinājies.

“Radioaktīvo vielu emisija un izplūde vidē nepārsniedz noteiktos pieļaujamos lielumus,” norādīja “Enerhoatom”.

Uzņēmums aicināja Starptautisko Atomenerģijas aģentūru (IAEA) uz apņēmīgāku rīcību pret Maskavu, piebilstot, ka pat IAEA inspektoru klātbūtne neattur Krievijas karaspēku no šādas bīstamas rīcības.

Februārī Ukrainā iebrukušais Krievijas karaspēks Zaporižjas AES sagrāba martā, bet stacijā joprojām strādā “Enerhoatom” ukraiņu darbinieki.

Ukraina apsūdz Krieviju, ka tā pārvērtusi atomelektrostaciju militārā bāzē un izmanto to kā vairogu uzbrukumu veikšanai.

AES apšaudīšana liek nopietni bažīties par kodolkatastrofas izcelšanos.

pirms 10 dienas 07:06

Ukrainas spēki valsts dienvidos iznīcina 213 okupantus un vairāk nekā 40 tehnikas vienību

Ukrainas Bruņotie spēki otrdien valsts dienvidos iznīcinājuši 213 krievu okupantus un vairāk nekā 40 Krievijas militārās tehnikas vienību, paziņoja Operatīvā pavēlniecība “Dienvidi”.

Starp iznīcinātajām militārās tehnikas vienībām ir septiņi tanki un 14 autobruņutehnikas vienības, četras haubices “Msta-S” un “Msta-B”, divas pašgājējas haubices “Akacija” un četras pašgājējas artilērijas iekārtas.

Operatīvā pavēlniecība arī apstiprināja, ka ir sašauta munīcijas noliktava Blahodatnē un 7.desanta trieciendivīzijas vadības punkts Čornobajivkā.

Savukārt Ukrainas gaisa spēki notrieca Krievijas triecienlidmašīnas “Su-25” un Irānā būvētu kamikadzes dronu “Shahed-136”.

pirms 10 dienas 07:05

Zelenskis par Krievijas iecerētajiem “referendumiem”: Ukrainas pozīcijas nemainīs “troksnis” no Krievijas

Volodimirs Zelenskis
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien komentēja Krievijas ieceri sarīkot okupētajās teritorijās tā sauktos “referendumus” par pievienošanos Krievijai, sakot, ka Ukrainas pozīcijas nemainīs “troksnis” vai kaut kādi paziņojumi no Krievijas.

“Šodien ir diezgan trokšņainas ziņas no Krievijas. Uz daudz jautājumu šajā sakarā. Bet kas īsti ir noticis? Kas izskanējis no tā, kas nav skanējis agrāk? Mūsu pozīcijas ir skaidras un labi zināmas. Tikai tam vajadzētu mūs interesēt. Nevis tam, kas skan kaut kur, bet tam, kas ir mūsu uzdevums,” sacīja Zelenskis savā vakara videouzrunā.

Viņš aicināja sniegt lielāku atbalstu Ukrainas Bruņotajiem spēkiem, izlūkdienestam, Speciālo operāciju spēkiem, Ukrainas Drošības dienestam, Nacionālajai gvardei, policijai, robežsargiem – visiem, kas pakāpeniski atjauno valsts teritoriālo integritāti.

“Mūsu pozīcijas nemainās trokšņa vai kādu paziņojumu no kaut kurienes dēļ,” uzsvēra Zelenskis, atzīmējot, ka Ukrainai šai ziņā ir pilnīgs partneru atbalsts.

Viņš uzsvēra, ka Ukrainas varas iestādes informē par notiekošo visus starptautisko attiecību subjektus. “Mēs redzam sapratni ne tikai no mūsu partneriem, bet arī no tām valstīm, kas mēģināja turēties malā no mūsu cīņas. Būs soļi Ukrainas atbalstam šādos apstākļos arī no svarīgākajām starptautiskajām organizācijām,” apliecināja prezidents.

Viņš aicināja saglabāt vienotību, aizstāvēt Ukrainu, atbrīvot valsti un neizrādīt vājumu.

Zelenskis arī pateicās visiem Ukrainas draugiem un partneriem par otrdien pausto masveidīgo principiālo un stingro nosodījumu Krievijas mēģinājumiem sarīkot kārtējos pseidoreferendumus.

Jau vēstīts, ka ka pašpasludinātās “Luganskas tautas republika” un “Doneckas tautas republika” pirmdien paziņoja, ka 23.-27.septembrī rīkos referendumu par reģionu iekļaušanu Krievijas sastāvā. Par to paziņoja pašpasludināto “republiku” vadoņi Leonīds Pasečņiks un Deniss Pušiļins.

Otrdien par šāda referenduma rīkošanu 23.-27.septembrī paziņoja arī Krievijas spēku okupētās Hersonas apgabala daļas okupācijas administrācija un okupētās Zaporižjas apgabala daļas okupācijas vara.

Šādi paziņojumi izskanējuši pēc veiksmīga Ukrainas pretuzbrukuma, kas vainagojās ar okupēto Harkivas apgabala teritoriju atbrīvošanu.

Ukrainas Ārlietu ministrija, Centrālā vēlēšanu komisija un augstākās amatpersonas ir paziņojušas, ka šiem tā sauktajiem “referendumiem” nebūs nekādu juridisku seku.

pirms 10 dienas 23:08

Putina runa pārcelta uz rītdienas rītu

pirms 11 dienas 21:57

Kijiva: Krievija pārvieto armijas vienības no Sīrijas uz Ukrainu

Krievija nolēmusi nosūtīt Sīrijā izvietotās armijas vienības uz Ukrainu, otrdien sociālajā tīklā paziņojis Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs.

“Neveiksmīgo slēptās mobilizācijas centienu dēļ Krievijas Federācijas militārā un politiskā vadība pieņēma lēmumu par 217.Izpletņlēcēju pulka vienību izvešanu no Sīrijas Arābu Republikas teritorijas un tālāku sagatavošanu pārvietošanai uz Ukrainas teritoriju,” teikts paziņojumā.

Ģenerālštābs arī norādīja, ka medicīnas iestādes okupētajā Doneckas apgabala pilsētā Horļivkā ir ļoti noslogotas, jo tiek ievesti smagi ievainoti Krievijas karavīri. Turklāt no Hersonas apgabala uz īslaicīgi okupēto Doneckas apgabala teritoriju devušās divas lielas kravas automašīnas ar 1.armijas korpusa karavīru līķiem. Līķu skaits vēl nav precizēts, ziņoja ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba rīcībā esošo informāciju Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 54 810 karavīrus. Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

pirms 11 dienas 18:44

Krievijas mediji ziņo, ka Putins šovakar nāks klajā ar kādu paziņojumu

VIDEO. Kā pirms un pēc gūsta izskatās Ukrainas bruņoto spēku karavīri un Krievijas armijas karavīri
VIDEO. “Mana balss var tikt pilnībā atšifrēta, kas pārkāpj anonīmas balsošanas principu,” vēlētājs šokēts par vēlēšanu procesu Cēsīs 71
Cilvēki stāv pat stundu un vairāk, lai nobalsotu. Suņus iecirkņos neielaiž. Google “uzvelk” Latvijas karogu. Vēlētāji Twitter dalās iespaidos 140
VIDEO. Ukrainas spēki ziņo, ka krievu karavīri bēgot pārģērbušies civilajās drēbēs
Vēlētāju aptauja: Saeimas vēlēšanās uzvarējušas JV, Apvienotais saraksts un ZZS 26
Lasīt citas ziņas
Vēlētāju aptauja: Saeimas vēlēšanās uzvarējušas JV, Apvienotais saraksts un ZZS 26
VIDEO. Lembergs: “Nesteidzieties! Es pats izlemšu, kad iešu uz politisko kapu kalniņu” 11
Pārpratumi, pārkāpumi un dīvainības 14. Saeimas vēlēšanās 3
Vai tiešām Šlesers tiks Saeimā, bet “Saskaņa” nepārvarēs 5% barjeru?
Tev ir laiks palūkoties uz apkārt notiekošo ar reālu skatienu! Horoskopi 2.oktobrim
22:57
Rosļikovs “Stabilitātei!” prognozē 10 līdz 15 deputātu mandātus 14.Saeimā
22:37
Kariņš neredz iespēju sadarboties ar ZZS, ja tā turpina turēties pie Lemberga
22:30
Kā vēlēšanas noritējušas ārvalstu vēlēšanu iecirkņos?
Kariņš neredz iespēju sadarboties ar ZZS, ja tā turpina turēties pie Lemberga
14.Saeimas vēlēšanās nobalsojuši ap 59% balsstiesīgo 6
VIDEO. Krievi atstājuši Limanu 14
VIDEO. Rostovskis: “Sabiedrība ir izvēlējusies stabilitāti. Krievvalodīgā publika ir apjukusi” 10
Ušakovs: Zaudētais atbalsts ir “Saskaņas” valstiskās stājas un Krievijas agresijas nosodījuma rezultāts
Cilvēki stāv pat stundu un vairāk, lai nobalsotu. Suņus iecirkņos neielaiž. Google “uzvelk” Latvijas karogu. Vēlētāji Twitter dalās iespaidos 140
VIDEO. Kā Ukrainas Nacionālā gvarde Doņeckas apgabalā iznīcināja krievu tanku
VIDEO. “Mana balss var tikt pilnībā atšifrēta, kas pārkāpj anonīmas balsošanas principu,” vēlētājs šokēts par vēlēšanu procesu Cēsīs 71
VIDEO. “Es viņiem nekad nepiedošu…” Ukrainas iedzīvotāji no ēkas jumta apskata par spoku pilsētu pārvērsto Saltivku
VIDEO. “Tā ir kā lielā talka, kurā vajag izmēzt telpu,” grupa “Mazais princis” asprātīgi mudina visus piedalīties vēlēšanās 2
VIDEO. Piedzēries mobilizētais uzkritis uz automašīnas stūres, izraisot nopietnu satiksmes negadījumu
FOTO. Latvijā šodien notiek 14. Saeimas vēlēšanas. Būtiskākais, kas jāzina, dodoties balsot! 17
Pieaug pārkāpumu skaits Baltijas gaisa telpā – vai un kā uz tiem tiek reaģēts?
VIDEO. Kā pirms un pēc gūsta izskatās Ukrainas bruņoto spēku karavīri un Krievijas armijas karavīri
“Mūsu politika ir šantažēta gadiem!” Saruna ar Viesturu Kairišu
Saeimas vēlēšanās līdz plkst.12 nobalsojuši kopumā 23,57% vēlētāju
Planētas noslēpumi: Pētījumi atklāj, ka – jo gudrāks cilvēks, jo mazāk cieš no vientulības
Pēc 21 dienas no apmācību nometnes izsoļo norūdījušies. Kā notiek zemessargu apmācība? 13
Teterovskis: “Ir partijas, kur principā cilvēku acīs redzams biznesa plāns. Viņš iet pēc naudas”
Ukraina oficiāli paziņo par Limanas ielenkuma pabeigšanu – kāpēc to bija tik svarīgi izdarīt?
Olafs Zvejnieks: Eiropa apspriež cenu griestu noteikšanu Krievijas naftai
VIDEO. Ukrainas spēki ziņo, ka krievu karavīri bēgot pārģērbušies civilajās drēbēs
Juris Lorencs: Sievu dumpis. Krievijas “stiprais dzimums” ar drosmi neizceļas