Medības
Cope

LLKC šogad plāno rīkot makšķerēšanas festivālus ģimenēm un izglītojošus pasākumus makšķerniekiem0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto no LA arhīva.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šogad plāno rīkot četrus makšķerēšanas festivālus ģimenēm un vairākus izglītojošus pasākumus makšķerniekiem, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu padomes sēdē, kas šodien notika ZM, viens no izskatītajiem jautājumiem bija LLKC pērn īstenotie makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu popularizēšanas pasākumi un plānotās aktivitātes šajā gadā.

ZM norāda, ka ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu un ilgtspējīgu zivju un vēžu resursu ieguvi LLKC šogad plāno organizēt četrus makšķerēšanas festivālus ģimenēm – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Tajos ģimenēm tiks piedāvātas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes, lai iepazītu Latvijas zivis un ūdeņus, kā arī atklātu sev makšķerēšanu brīvā laika nodarbi.

Pasākumā ģimenēm darbosies makšķerēšanas prasmju apguves skola zinošu instruktoru pavadībā, viktorīna par zivīm – zivju sugu raksturojums, dzīvesveids, paturamie lielumi, liegumi, kā arī makšķerēšanas kastings, padomu telts, kur konsultēties par makšķerēšanas lietām pie sabiedrībā pazīstama makšķernieka, pavāra meistarklase, kā pagatavot vietējo zivi, kas noķerama vietējā ūdenstilpē un citas aktivitātes.

Tāpat LLKC sadarbībā ar makšķernieku klubiem, biedrībām, makšķerēšanas sportistiem, plāno organizēt reģionālus pasākumus pieaugušiem, popularizējot makšķerēšanu kā hobiju un sporta veidu un nevalstiskās organizācijas, kurām ir vēlme piesaistīt jaunus dalībniekus. Plānotas izglītojošas lekcijas par atsevišķiem makšķerēšanas veidiem, kā arī meistarklases, kurās eksperts apmācīs konkrētā makšķerēšanas veidā.

Saskaņā ar ZM sniegto informāciju, LLKC šogad rīkos arī semināru, kurā tiks apskatītas iekšējo ūdeņu apsaimniekotāju problēmas, saimniekojot ūdenstilpēs, un piedāvāti to risinājumi, sniegta informācija par veiksmīgajiem saimniekošanas piemēriem, kā arī pieredzes apmaiņa par realizētiem projektiem, to veiksmēm un pieredzi finansējuma piesaistē.

ZM atgādināja, ka sēdē tika runāts par licencēto makšķerēšanu Salacā un arī Gaujā. Sanāksmes dalībnieki piedalījās diskusijās par to, kā Latvijas ūdeņos pilnveidot licencēto makšķerēšanu un to, ka nākotnē būtu jādomā vairāk par projektiem saistībā ar zivju dzīvotņu uzlabošanu un to migrācijas ceļu atjaunošanu, izveidošanu. Par šiem jautājumiem nolemts vairāk runāt nākošajā padomes sēdē.

Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu resursu ilgtspējīgas izmantošanas un pārvaldības konsultatīvā padome ir padomdevēja institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt biedrību un nodibinājumu, kā arī citu organizāciju sadarbību ar valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijām un to līdzdalību Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu resursu ilgtspējīgas izmantošanas un pārvaldības politikas izstrādē un īstenošanā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.