Laukos
Politika

LLU balvas “Uzņēmējs nākotnei 2018” laureāti biozinātnēs – “Agrofirma Tērvete”, “Putnu fabrika “Ķekava” un “Scandagra Latvia”0

Foto – Dainis Bušmanis

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) gada balvas konkursa “Uzņēmējs nākotnei 2018” laureātu titulu biozinātnēs ieguvuši daudznozaru lauksaimniecības uzņēmums “Agrofirma Tērvete”, putnu gaļas ražotājs “Putnu fabrika “Ķekava”, kā arī Latvijas lauksaimniecības nozares uzņēmums “Scandagra Latvia”, liecina informācija Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mājaslapā.

“Uzņēmējs nākotnei 2018” tika pasniegta trīs nominācijās – biozinātnēs, inženierzinātnēs un mecenātismā. Šogad tika sumināti septiņi uzņēmumi un viens mecenāts. Galvenās formas, ko augstākās izglītības atbalstam izmantojuši šī gada balvas laureāti, ir stipendijas studentiem, prakses vietas, finansiāls atbalsts konferenču organizēšanai un zinātniskajai pētniecībai, materiāls nodrošinājums studentu praktiskajā nodarbībām. Par laureātiem biozinātnēs atzīti “Agrofirma Tērvete”, “Putnu fabrika Ķekava” un “Scandagra Latvia”.

“Agrofirma Tērvete” pērn atbalstījusi un nodrošinājusi regulāras studējošo prakses lopkopības fermā. Tāpat kompānija dod iespēju studentiem gūt praktiskās zināšanas un pieredzi piena lopkopības fermā, veicina jauno speciālistu profesionālo izaugsmi un izpratni par piena lopkopības nozari un mūsdienīgiem ražošanas apstākļiem, problēmām, iespējām, izaicinājumiem.

“Putnu fabrika “Ķekava” iegulda resursus vides aizsardzībā un pilnveido videi draudzīgu ražošanu atbilstoši vides aizsardzības normatīvajiem aktiem, pastāvīgi samazinot uzņēmuma darbības rezultātā radīto ietekmi uz apkārtējo vidi un atbalsta veterinārmedicīnas studiju procesa norisi.

Savukārt “Scandagra Latvia” vairāk nekā desmit gadus sadarbojas ar LLU pētījumu saimniecībām “Vecauce” un “Pēterlauki”, organizējot tajās lauku izmēģinājumus, ko studējošie izmanto studiju noslēgumu darbu veidošanā. Pērn uzņēmums ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Lauksaimniecības fakultāti, kas paredz virkni studiju procesu atbalstošu aktivitāšu.

LLU gada balvas konkursa “Uzņēmējs nākotnei 2018” laureātu titulu inženierzinātnēs ieguvuši informācijas tehnoloģiju (IT) pakalpojumu sniedzējs un programmatūras izstrādātājs “Cloud Enterprise Systems”, Latvijas mežsaimniecības un kokapstrādes uzņēmums “Latvijas finieris”, kā arī būvkonstrukciju projektētājs trīsdimensiju vidē “ARA Intellect”.

“Cloud Enterprise Systems” finansiāli atbalstījis fakultātes organizētos pasākumus un tās dalību “Zinātnieku naktī 2018” un uzņēmuma vadītājs vadījis atsevišķus studiju kursus, kas saistīti ar praktisko pieredzi programmatūras izstrādē. “Latvijas Finieris” ilgus gadus atbalsta LLU Meža fakultātes un īpaši Kokapstrādes katedru, kam par pamatu ir zinātnes izpēte Bērzu programmas ietvaros. Tās rezultātā attīstīti jauni saplākšņu produkti.

Uzņēmums materiāli atbalsta diplomandu, maģistrantu un doktorantu izvēlētās pētījumu tēmas, iesaista savus speciālistus Meža fakultātes studiju procesa pilnveidē, lasot vieslekcijas, nodrošinot studiju noslēguma darbu tēmas, prakses iespējas un LLU akadēmiskā personāla profesionālo pilnveidi. “ARA Intellect” pērn finansiāli atbalstījis fakultātē organizēto ārvalstu eksperta semināru, tādējādi veicinot darbinieku un studējošo profesionālo pilnveidi.

Mecenātisma nominācijā, kas šogad izveidota pirmo reizi, par laureātiem atzīti LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes absolvents Uldis Šalajevs un graudu pārstrādes uzņēmums “Rīgas dzirnavnieks”. “Rīgas dzirnavnieks” studējošajiem nodrošina prakses vietas, lai iepazītu graudaugu pārstrādes procesu un graudaugu produkcijas ražošanas procesu, uz inovācijām vērstas zinātniski pētnieciskās tēmas bakalauru un maģistru darbu izstrādei un nepieciešamās izejvielas un materiāli studiju procesa nodrošināšanai.

Laureātiem tika pasniegta LLU Tehniskās fakultātes lektores Ivandas Spulles-Meieres gatavotā balvas statuja, kuras izveidi finansiāli atbalstīja banka “Swedbank”, un LLU piemiņas veltes.

LLU Gada balvas “Uzņēmējs nākotnei” mērķis ir izcelt iedvesmojošus piemērus uzņēmējdarbībā, kas ir izcils paraugs sadarbībai ar LLU zinātniekiem, kopīgi radot izcilību pētniecībā un studijās, veicinot attīstību un inovāciju pārnesi uz ražošanu, tā uzlabojot Latvijas konkurētspēju un nodrošinot gudru, ilgtspējīgu un integrējošu izaugsmi. Kopumā trijos gados kopš balvu pasniedz sveikti 26 balvas nominanti, kuru vidū ir uzņēmēji, kuri sadarbībā ar LLU zinātniekiem izstrādā jaunus produktus un tehnoloģijas.

Gada balvas “Uzņēmējs nākotnei 2018” laureāti tika sveikti 22. februārī LLU Jelgavas pils Sudraba zālē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Veikalos būs plašāk pieejami vietējie augļi un dārzeņi. Parakstīts memorands 1
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
9 stundas