Ramona Petraviča
Ramona Petraviča
Foto: Paula Čurkste/LETA

LM parlamentārais sekretārs atbalsta Stambulas konvencijas ratificēšanu, mēģinās pierunāt ministri 0

Labklājības ministrijas (LM) parlamentārais sekretārs Roberts Spručs (KVP LV) atbalsta Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvencijas ratificēšanu.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Lasīt citas ziņas

Kā šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja Spručs, viņš iepazinies ar Stambulas konvencijas būtību un to, kā tā palīdz cīnīties ar vardarbību ģimenē, kā arī pārrunājis konvencijas ratificēšanas nepieciešamību ar LM un citu valstu ekspertiem.

Pēc Spruča paustā, jāturpina skaidrojošais darbs par Stambulas konvenciju, kā arī izteica cerību, ka viņam izdosies pārliecināt arī labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV) un partiju “KPV LV” par šāda soļa nepieciešamību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sprūčs sacīja, ka jau tagad sācis diskusijas ar atsevišķiem “KPV LV” biedriem, bet tuvāko nedēļu laikā varētu notikt arī diskusijas partijā kopumā.

LM parlamentārais sekretārs sacīja, ka nereti pret Stambulas konvenciju tiek vērsti dažādi pretargumenti, tostarp saistībā ar “trešo dzimumu”, kas, viņaprāt, ir “subjektīvi tendēti”, lai konvencija netiktu ratificēta. Vienlaikus Spručs norādīja, ka šos argumentus jāspēj nošķirt no objektīvas informācijas.

Spručs skaidroja, ka patlaban nav noteikts konkrēts termiņš, kurā Stambulas konvencijai būtu jānonāk Saeimas un valdības dienaskārtībā, bet dokuments ir sagatavots, un ministrijas speciālisti uzskata, ka jāsāk virzīties uz ratifikāciju.

LM parlamentārais sekretārs sacīja, ka patlaban ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) panākta vienošanās, ka vispirms jāprecizē dažādus jautājumus.

Spručs uzsvēra, ka Stambulas konvencijas pasākumu ieviešana ir nopietns darbs, tāpēc tās ratifikāciju nevajadzētu atlikt.

Vienlaikus Spručs norādīja, ka sabiedrībai nedrīkst mākslīgi uzspiest Stambulas konvencijas ratificēšanu, bet būtu jāsāk diskusija par to. Viņaprāt, būtu labi, ka par šo jautājumu diskusiju sāktu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, kuru vada Spruča partijas biedrs Artuss Kaimiņš.

Jau ziņots, ka Petraviča neatbalsta Stambulas konvencijas ratificēšanu. Uz jautājumu, vai ministre varētu mainīt savas domas, Petraviča norādīja, ka viedokli nemainīs, jo tāda ir arī viņas vēlētāju griba.

Kā ziņots, Stambulas konvencijas ratificēšana radījusi publisku viedokļu apmaiņu, kurā no politisko spēku un baznīcu pārstāvjiem, kā arī ekspertiem izskan pretēji viedokļi par šīs konvencijas mērķiem, saturu un nepieciešamību.

Reklāma
Reklāma

Iepriekšējais labklājības ministrs Jānis Reirs (JV), kurš tagad ir finanšu ministrs, publiski iestājies par Stambulas konvencijas ratificēšanu. Reirs paudis, ka, neratificējot konvenciju, Latvija aizvaino katru ģimenes locekli, kurš cietis no vardarbības.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.