Latvijā
Novados

LM pieprasījusi Talsu pašvaldībai informāciju par divu personu nāvi pansionātā “Lauciene”0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ziņa papildināta plkst.21.50

Reaģējot uz divu pansionātā “Lauciene” iemītnieču nāvi, Labklājības ministrija (LM) pieprasījusi Talsu novada pašvaldībai informāciju par sniegto pakalpojumu kvalitāti, bet šodien tiksies ar paša pansionāta darbiniekiem, aģentūrai LETA pavēstīja ministrijas pārstāve Liesma Kalve.

Laikraksts “Latvijas Avīze” iepriekš vēstīja, ka 21.jūnijā mirušai pansionāta iemītniecei kā nāves cēlonis noteikta neprecizēta smaga olbaltumu un enerģētiskā malnutrīcija, kas, kā secinājis laikraksts, “faktiski nozīmē nomiršanu badā”.

Savukārt, kā informēja ministrijas pārstāve, vēl pirms tam, 21.aprīlī, kad kāda pansionāta iemītniece esot devusies ikdienas pastaigā, bet vēlāk esot atrasta mirusi.

Viņa stāstīja, ka šodien ministrijas speciālisti un pansionāta “Lauciene” atbildīgie darbinieki klātienē pārrunās jautājumus par sociālā pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu. Savukārt pēc informācijas saņemšanas no Talsu novada Sociālā dienesta, kas tam jāsniedz līdz 16.decembrim, ministrija vērtēs nepieciešamību veikt atkārtotu pārbaudi pansionātā.

Kalve norādīja, ka atkarībā no pārbaužu rezultātiem tiks vērtēts, vai pansionātam “Lauciene” atkārtoti sniegt ieteikumus sociālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, vai arī tas ir sodāms vai izslēdzams no Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra.

Veselības aprūpes darbinieku rīcību nepieciešamības gadījumā LM lūgs vērtēt Veselības inspekcijai.

Ministrijas pārstāve arī atzina, ka 4.novembrī LM saņēma no Talsu novada domes deputātes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājas Ingas Gluzdas informāciju par diviem klientu nāves gadījumiem pansionātā “Lauciene”, kuri esot notikuši darbinieku nolaidības dēļ.

Saistītie raksti

Šī nav pirmā reize, kad pansionātā konstatēti pārkāpumi. Ministrijas pārstāve informēja, ka pirmā pārbaude tika veikta 2012.gadā, izskatot sūdzību par nepietiekamu klienta aprūpi. Pārbaudes ieteikumus direktors ieviesa ļoti nelabprāt, norādīja Kalve.

Viņa informēja, ka pēc direktora nomaiņas 2018.gada jūnijā ministrija veica atkārtotu pārbaudi, jo tika saņemtas kārtējās sūdzības. Pārbaudes rezultātā tika sniegti 20 ieteikumi pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. Savukārt ministrija līdz šī gada 4.decembrim ir saņēmusi informāciju, ka no visiem ieteikumiem nav ieviests tikai viens ieteikums, bet pieci ir ieviešanas procesā.

Pārējie 14 ieteikumi uzskatāmi par ieviestiem, teica Kalve.

LA.lv
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 20. janvārī
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušais VID nodaļas vadītāja vietnieks stāsies tiesas priekšā par apzināti nepatiesu ziņojumu
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Barikāžu aizstāvju atceres dienā ierobežos satiksmi vairākās vietās Rīgā
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcija sašķēlusies – Rīga šonedēļ var palikt bez vadības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Doma laukumā kopā ar valsts amatpersonām piemin 1991.gada barikāžu gadadienu
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Kāds būs laiks februārī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
2 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
VIDEO. Stūrēs uz digitalizāciju – LIAA maina darbības virzienu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Krāpnieks nopērk pārtiku par… suvenīra banknotēm
1 stunda