Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto. Scanpix/AP Photo/Burhan Ozbilici

Mākslīgais intelekts veiksmīgi uzbrucis mūķenēm, prasmīgi izmantojot šo sieviešu atsaucību 21

Policija Spānijā noteikusi mūķenēm paaugstinātu trauksmi pēc virknes uz mākslīgo intelektu balstītu krāpniecību, kas vērstas pret vairākiem klosteriem. Saskaņā ar ziņojumiem pēdējo nedēļu laikā vismaz 15 klosteru klosteri Spānijas dienvidu Haenas provincē cietuši no botu uzbrukumiem, raksta tabloīds Metro.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Shēma ietvēra mākslīgā intelekta izmantošanu, lai mainītu aizdomās turamo balsis un sejas tā, ka viņi šķiet augsta ranga reliģiskie līderi, kas lūdz naudu.

Tiek uzskatīts, ka viens iespējamais krāpnieks uzdevās par Džeinas bīskapu Sebastianu Čiko, piezvanot vairākām mūķenēm, lai lūgtu viņam pārskaitīt 5000 eiro (4260 mārciņas) operācijai. Tiek ziņots, ka viņiem izdevās izkrāpt apmēram pusi no šīs summas no klostera Torredonjimeno.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dženas diecēzes provikārs sacīja, ka krāpnieki cenšas “izmantot šo mūķeņu labo gribu, jo zina, ka viņas ir ļoti atsaucīgas pret bīskapu, kas ir viņu garīgais gans“.

Piekrastes pilsētas Almerijas bīskapu birojs ir paziņojis, ka krāpnieki izmantoja progresīvās un pretrunīgās tehnoloģijas, “lai panāktu gandrīz ideālu balsu atdarinājumu un videoklipā konkrētās personas sejas un žestu imitāciju”.

Viena mūķene gan neesot iekritusi krāpnieku nagos: kad krāpnieks piezvanīja, lai iepazīstinātu sevi kā Jaenas bīskapu. Viņa sacīja, ka zvanītājam teikusi: “Tu neesi Dons Sebastians, tava balss ir ļoti aizsmakusi.”

AI tehnoloģijas parādīšanās, kas ļauj lietotājiem atkārtot citu balsis, ir pavērusi ceļu jaunai krāpnieku un krāpnieku paaudzei.

Šie notikumi Spānijā tikai papildina pieaugošo bažu sarakstu par to, kā noziedznieki nākotnē varētu vēlēties izmantot mākslīgo intelektu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.