Foto: SHUTTERSTOCK

Pieci krāpniecības veidi, par kuriem pagaidām nav vēl dzirdēts.. Bet daudzi varētu šogad “iekrist” 46

Patērētāju eksperti uzņēmumā Who? iezīmējuši piecas jaunas krāpniecības shēmas, par kurām, iespējams, daudzi nemaz nav neko dzirdējuši. Krāpnieki turpina pārkāpt likumu, vēršoties pret cilvēkiem ar tālruņa zvaniem, īsziņām, e-pastiem, sociālo mediju pieprasījumiem un vēstulēm.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Dažus no krāpniecības veidiem ir viegli atpazīt jau uzreiz, jo ar daudziem no mums kaut reizi ir sazinājies kāds Nigērijas princis ar miljoniem lielu mantojumu, bet viņam vajadzīga palīdzība tā iegūšanā tieši no tevis, vai arī – daudzi ir saņēmuši slikti tulkotas e-pasta vēstules ar brīdinājumiem, ka datorā ir atklāti vismaz 574 vīrusi.

Tomēr – lielāko daļu krāpnieku nemaz nav tik viegli atpazīt, un viņi visu laiku izdomā ko jaunu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Who? pētījumu, ir pieci jauni krāpniecības veidi, kuriem šogad būtu rūpīgi jāseko līdzi, jo krāpnieki arvien vairāk izmanto tehnoloģijas, lai izstrādātu sarežģītākas metodes upuru maldināšanai.

Vienlaikus, kā vēstīts portālā This is Money:“Atbildība nedrīkst krist tikai uz patērētāju pleciem. Tehniskajām platformām un valdībām ir jāuzlabo savas spējas un aktīvāk jānovērš krāpnieku nonākšana pie potenciālajiem upuriem.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.