Fenomenāli – ManaBalss.lv iesniegto iniciatīvu rezultātā grozīti 75 likumi. “Citur pasaulē cilvēkam no ielas tādas ietekmes nav!” 109

Platformā ManaBalss.lv iesniegto sabiedrisko iniciatīvu rezultātā ir grozīti 75 likumi, pēdējā mēneša laikā klāt pieskaitītas vēl trīs lietas. “Tā kā 2023. gads beidzies, mēs veicām nelielu revīziju un secinājām, ka pagājušajā gadā ir mainītas 11 pilsoņu iniciatīvas. Līdz ar to atvainojamies sabiedrībai, ka mēs laicīgi nepamanījām pareizo kopskaitu,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” sacīja Imants Breidaks, sabiedrības līdzdalības platformas ManaBalss.lv vadītājs.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Visu laiku ir aktīvas vismaz 10 iniciatīvas, ko Saeimā izskata. Pavisam izskatīti un grozīti 75 likumi. Kā paši vērtējam – daudz maz? Tas ir fenomenāli, priecīgs ir Breidaks.

“Vēljoprojām mēs tiekam aicināti uz starptautiskajām konferencēm, samitiem, pasākumiem, sanāksmēm. Latvijas pieredzē šāda politiskā instrumenta izmantošanā ir unikāla, tā vēljoprojām ir pasaulē galvastiesu pārāka par jebko citu, kas ir bijis citās valstīs,” tā mūsu unikālo pieeju stāsta idejas aizsācējs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņš stāsta, ka 75 uzvarošas iniciatīvas no 130, kas saņēmušas gala balsojumu parlamentā, tas ir absolūti fenomenāls veiksmes procents.

“Mēs varam salīdzināt, piemēram, ar Somiju, – tai ir 10 reižu mazāks mainīto likumu uzvarošo iniciatīvu skaits. Mēs varam salīdzināt sevi ar Amerikas Savienotajām Valstīm, kura ir Baraka

Obamas laikā pilsoņu petīcijas savāca 215 ierosinājumus, bet tikai viena kļuva par likumu. Bet mums rezultativitāte mums ir 60% nacionāla līmeņa priekšlikumos!” lepns ir Breidaks.

Tomēr Breidaks aicina atšķirt divas dažādas lietas – referendums nav sabiedrības iniciatīva.

“Referendums ir kā tautas griba, bet iniciatīvas ir mazākas vai lielākas, motivētas sabiedrības daļas priekšlikumi, kas var sakrist ar tautas vairākuma vēlmēm. Tā ir svarīga lieta

– tā ir vērtība, kā mūsdienu apstākļos parastais pilsonis no ielas spēj mainīt valstī likumus – šajā lietā mēs esam labākie,” saka speciālists.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.