Foto: EPA/Scanpix/LETA

Maskavā policija mājās aiztur cilvēkus, kuri nolika ziedus Navaļnija piemiņai 87

Maskavā policija ieradusies mājās pie trim cilvēkiem, kuri nolika ziedus cietumā mirušā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija piemiņai, un tos īslaicīgi aizturēja, ziņo nevalstiskā organizācija “OVD-Info”, kas nodarbojas ar politisko represiju uzskaiti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Policija aizturēja Maskavas iedzīvotāju Mihailu Gradovu, kurš 17.februārī nolika ziedus pie “Sēru sienas” Navaļnija piemiņai.

Gradovs 17.februārī tika aizturēts pie memoriāla, taču tika atbrīvots ar brīdinājumu. 23.februārī pie viņa mājās ieradās policisti un izteica viņam vēl vienu brīdinājumu, bet 27.februāra rītā Gradovs tika aizturēts un nogādāts policijā. Viņš stāsta, ka policijā sastādīts protokols saistībā ar ziedu nolikšanu, bet neatklāja, uz kādu likuma pantu policija pamatojusies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Policija aizturēja arī Maskavas iedzīvotāju Artjomu Guseļnikovu. Arī viņš 17.februārī nolika ziedus Navaļnija piemiņai pie viena no pieminekļiem un tika aizturēts, bet ar brīdinājumu atbrīvots. Atkārtotās aizturēšanas iemesls viņam netika paziņots, “OVD-Info” pastāstīja Guseļnikovs.

26.februāra vakarā policisti ieradās mājās arī pie Krievijas Libertāriešu partijas biedra Vladislava Mazura. Partija paziņoja, ka Mazuram tika parādīts videonovērošanas ieraksts, kurā redzams politieslodzīto piemiņas memoriāls. Policija viņu aizturēja un nogādā iecirknī, kur sastādīja protokolu par mītiņu dalības noteikumu pārkāpšanu. Pēc tam viņš tika atbrīvots.

Arī Mazurs 17.februārī tika aizturēts pie “Sēru sienas” un viņam tika izteikts brīdinājums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.