Praktiski
Manas tiesības

Maza lauku saimniecība vēlas saņemt finansiālu atbalstu. Kā pie tāda tikt?0

Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

“Gribēju piedalīties projektā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”. Izpildīju visus nosacījumus, kas bija paredzēti. Vērsos pie LAD konsultantes, kura uzskatīja, ka viss ir kārtībā un varu piedalīties projektā ar augstām izredzēm dabūt finansējumu. Pēkšņi konsultante atsūtīja ziņu, ka tomēr mainījušies noteikumi. Kāpēc? Likumā šādas izmaiņas neatradu.” ANDRIS BABĪTES NOVADĀ

Lauku atbalsta dienestā (LAD) saņēmām skaidrojumu, ka pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības” var pieteikties esošas saimniecības, kuru ieņēmumus no saimnieciskās darbības apliecina gada pārskats vai gada ienākuma deklarācija. Ieņēmumus pretendenti, kuri vēlas īstenot projektus, var pierādīt, iesniedzot visus nepieciešamos dokumentus.

Pasākumā atbalsts paredzēts tām mazajām saimniecībām, kurām gada kopējais neto apgrozījums pēdējā noslēgtā gadā (konkrētajā gadījumā tas ir 2018. gads) pirms projekta iesniegšanas vai saimniecības ekonomiskā lieluma standarta izlaides vērtība projekta iesniegšanas dienā ir vismaz 2000 eiro, bet nepārsniedz 15 000 eiro.

Projektu pieteikumi pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības” lauksaimniekiem obligāti jāsagatavo kopā ar konsultantiem, kuri tad arī konsultē katru lauksaimnieku.

Ja jums neizdevās iesaistīties šajā projektā, LAD darbinieki atgādina, ka lauksaimniekiem ir arī citas atbalsta pasākumu iespējas. Piemēram, būs iespējams pieteikties pasākumā Ieguldījumi materiālos aktīvos, kur atbalstu līdz 150 000 eiro (attiecināmās izmaksas) var saņemt jauna lauku saimniecība, kas vēl nav Valsts ieņēmumu dienestā sniegusi gada pārskatu vai gada ienākuma deklarāciju.

Neviens no atbalsta pasākumiem nav paredzēts iegādes zemes savešanai kārtībā, bet gan lauksaimniecības produkcijas ražošanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
7 stundas