Praktiski
Mājas mīluļi

“Mēs negribam padoties šī haosa priekšā.” SOS sauciens no dzīvnieku patversmes4

Foto-Fotolia

Visā šajā pasaules haosā, kaut kur pa vidu, pavisam nemanāmi, atrodas viņi, mūsu četrkājainie draugi un mīluļi. Diemžēl ne visiem no viņiem ir paveicies, ne visiem ir saimnieki, ne visiem no viņiem ir bijušas labas un gādīgas mājas.

Tādējādi viņi ir nokļuvuši šeit pie mums „Ķepās” – tā ir viņu vienīgā uzturēšanās vieta. Vienīgais patvērums. Ko tas nozīmē viņiem situācijā, kad valsti sāk pārņemt panika un labdarības organizācijas ir vienas no pirmajām, kam iestājas finansiāls bankrots un krahs?

Mēs neesam patversme, ko dotē valsts – radībiņu dzīvības un veselība ir atkarīga no mums visiem. Es zinu, ka šobrīd daudzus no mums ir pārņēmusi panika, jo neviens taču nezina, ko nesīs rītdiena – kad beigsies ārkārtas stāvoklis valstī, vai saglabāsies darba vietas.

Ko darīt viņiem? Tiem desmitiem, kuri ik dienu skatās acīs un tic, ka badu nekad vairs nevajadzēs ciest? Ka nekad vairs neviens nedarīs pāri?

Ko darīt tiem, kam nepieciešama vetārsta palīdzība? Ko darīt viņiem, kas vēl uz ielām vai, piekalti pie ķēdēm, lēni mirst?

Man šobrīd trūkst atbilžu, jo „Ķepu-ķepā” kontā jau nedēļu kā svilpj vējš, nepietiek finanses, lai nosegtu esošos rēķinus, bet regulāri saņemam SOS saucienus, kad nevar atteikt, un nonākam situācijās, kurām nedrīkst paiet garām?

Šobrīd pārtikas pietiks divām nedēļām, vetārsta pakalpojumi nepieciešami teju katru dienu. Visam pa vidu karantīna, kas jāievēro arī mums, jo kā sabiedriskā organizācija esam riska grupā.

Man šī brīža stāvoklī ir gaužām neērti lūgt, bet mums ir nepieciešams visu Jūsu atbalsts, lai dzīvnieki spētu izdzīvot un pārciest šo trako periodu, lai viņi nepaliktu bez medicīniskās aprūpes, lai lūdzēja balsis tiktu sadzirdētas, lai viņiem nebūtu jāmirst…

Neliels ieskats. Dora, aziata metiss, bija piesieta ķēdē, zemādas parazīti, kašķis, atūdeņojusies, badā, ar švakiem analīžu rādījumiem.

Remba –kucēns ar lauzto kāju – šīs nedēļas laikā divas reizes bijusi pie vetārsta uz pārtīšanu, atkārtotu rentgenu, jo nakts aizsegā ar visu tūtu galvā nograuza sev kājai šinu.

Kriksīte – suņu meitiņa, kuras saimniece pansionātā un kurai nebija neviena, kam būtu iespējams suni aizvest pie ārsta, jo trūka arī finanšu resursa, bet tikmēr milzīgs audzējs pierādījis sevi. Viena operācija veikta sekmīgi, priekšā vēl otra, jo pārlieku liels laukums, lai varētu izdarīt visu zem vienas narkozes.

Kāda vīrieša telefona zvans: uzņemiet, lūdzu, mana tēva kaķus. Viņš ir slimnīcā ar onkoloģiju, mājup vairs nepārnāks.

5 kaķi, kas vetārstu redzējuši ļoti sen, dēls apmaksā kastrāciju un vakcīnu, bet kaķiem nepieciešama ārstēšana, teiksim, operācija iztecējušās actiņas dobuma iztīrīšanai.

Visiem minkām ir smaga caureja – akūts ilgstošs pankreatīts. Mēs negribam padoties šī haosa priekšā… Mīļie lapas sekotāji, es ticu, ka Jums nav vienalga, kas notiek ar viņiem. Man gribas sajust, ka, neskatoties uz vīrusu, uz izpirktajiem griķiem, mūsos nav zudusi cilvēcība.

BRĪDINĀJUMS! Foto galerijā var būt nepatīkami skati

Patversmē ir ļoti daudz slimo dzīvnieku

Viņiem nav neviena cita, kam palūgt. Mēs varam tikai cerēt, ka Jums, tāpat kā man, nebūs vienaldzīgs viņu liktenis. Es zinu, ka ir grūti laiki, bet ticu, ka katrs no mums pa kripatiņai un mēs nomaksāsim iekrājušos parādus par barību un medicīnu.

Saistītie raksti

Ka mēs kopā, sadodoties rokās, spēsim sagādāt viņiem iespēju sameklēt mājas un mīlošus saimniekus. Man negribas ticēt, ka viena sasodīta vīrusa priekšā mēs pārvērtīsimies bezsirdīgos monstros, kas spēj paiet garām kailai dzīvībai, kuras eksistence ir atkarīga no ikviena no mums.

Esmu pārliecināta, ka kopā mēs pārdzīvosim šo krīzi un nebūs iemesls organizācijas slēgšanai, jo pretējā gadījumā tas nozīmētu tikai to vienu…

 

Patiesā cieņā un cerībā, DzAB „Ķepu-ķepā” dibinātāja Gundega Bidere

Ziedojumu konts:

DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS BIEDRĪBA „ĶEPU-ĶEPĀ”

Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983

Reģistrācijas numurs: 40008176673

BIC/swift kods: HABALV22

Pay Pal ātrais maksājums: PayPal.Me/kepukepa

pay pal: dzab_kepukepa@inbox.lv

Ozolnieku novads, Salgales pagasta Rēvici

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.