AS “Rīgas siltums” bijušais valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.
AS “Rīgas siltums” bijušais valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.
Foto: Zane Bitere/LETA

Mūs gaida milzīgi rēķini? “Rīgas Siltums” valdes priekšsēdētājs skaidro, cik būtiski varētu pieaugt apkures cenas 0

“Energoresursu cenas varētu būt divreiz dārgākas,” TV24 raidījumā “Uz līnijas” sacīja “Rīgas Siltums” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis par potenciālo rēķinu pieaugumu nākamajā apkures sezonā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, ka cenas jau šobrīd ir diezgan augstas. Prognozējot dabasgāzes cenu pieaugumu, Talcis norāda, ka optimistiskais variants būtu ap 100 eiro, bet varētu būt arī vairāk.

Talcis pastāsta, ka šobrīd dabasgāze tiek iepirkta nedaudz dārgāk: “Iepirkums notiek. Gatavojamies nākamajai apkures sezonai.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jautāts, vai tiešām nākamajā apkures sezonā 50 kvadrātmetru liela dzīvokļa īpašniekam, kas līdz šim par apkuri maksāja ap 70 eiro mēnesī, nākamajā sezonā būs jāmaksā ap 145 eiro, viņš atbildēja, ka tas ir iespējams.

“Jā, jo energoresursu cenas varētu būt divreiz dārgākas, nekā tas ir šobrīd esošajā tarifā gāzei, līdz ar to siltumenerģijas tarifs patērētājam varētu būt divreiz dārgāks,” atzīst “Rīgas Siltums” valdes priekšsēdētājs.

Viņš piebilst, ja iedzīvotāji neveiks energoefektivitātes pasākumus, skaidrs, ka rēķins būs divreiz dārgāks: “Ja veiks energoefektivitātes pasākumus – domās par siltināšanu, domās par regulēšanas iespējām katrā dzīvoklī, tad tas varētu samazināties.”

Talcis uzskata, ka līdz nākamajai apkures sezonai, iedzīvotājiem vēl ir iespēja veikt energoefektivitātes pasākumus. Piemēram, uzstādot temperatūras regulatorus vai termostatus.

“Energoefektivitātes pasākumu veikšana bija diezgan kūtra, jo siltumenerģijas cena Rīgā bija viena no zemākajām. Šobrīd prognozējas, ka tā būs pietiekoši augsta, tāpēc šobrīd ir motivācija veikt šos energoefektivitātes pasākumus,” atzina Talcis.

SAISTĪTIE RAKSTI